На даний момент маємо теги addr:streetname та addr:housenumber, якими позначаємо адреси обєктів.
Тобто сам об"єкт ніяким чином фізично не зв"язаний з вулицею, на якій знаходиться.
І в разі зміни назви вулці ( перейменування чи частіше виправлення помилки ) доводиться вручну змінювати адреси всіх будинків та інших об"єктів, які знаходяться на цій вулиці.
Виходить дуже довго та незручно. Чи немає якогось іншого рішення ? Логічно було мати саме звязок будинка з вулицею, на якій знаходиться.
Update. Знайшов відношення street, але воно поки що Proposal. Його варто використовувати ?
Подскажите, пожалуйста, как правильно поступить если улица состоит из нескольких сегментов?
Пока что я вижу такое решение: создать для каждого сегмента своё отношение associatedStreet и привязывать дома к ближайшему сегменту. Так будет правильно?
Через associatedStreet/street/house - Киев: Большая Васильковская 114, Заболотного 42 - по поиску не находит (вбивал сутки назад)
Через street/street/address - Киев: Щорса 17 - по поиску не находит (вбивал давненько)
Мешанина: Киев ул Лаборатоная 15 - иногда ищет иногда - нет (вбивал давно).
Большая просьба ткнуть носом в здание которое находится - делаю эксперименты (прошу прощения - только на том что адрессовал сам) и не могу подобрать правильный вариант.
PS: Прошу прощения, что “чайник” полез активно что-то менять, но ситуация в osm там где я бываю - удручающая.
Адрес в поиске нужно вводить в обратном порядке, как принято у англичан, т.е. “17, Щорса, Киев”
Однако, с точностью до дома всё равно не ищет, пока только улицы…
Кстати, а Большую Валильковскую уже окончательно переименовали? А то, когда в последний раз смотрел около Лыбедской, в октябре прошлого года, там по-прежнему были таблички “Червоноармійська”, хотя в OSM уже переименовали, потом переименовали назад…
Так як є дуже великі будинки кількість під’їздів в яких складає 10 і більше, постає питання про те як позначати діапазони номерів квартир в них?
Наприклад, є будинок, який складається з 14 під’їздів, в кожному з яких не більше 36 квартир (9 поверхів по 4 квартири на поверх, але можуть бути варіанти коли кількість квартир на поверсі менша ніж 4). Як визначити в якому під’їзді знаходиться квартира 252? В 7-му чи в 8-му під’їзді? А також з якого боку починається нумерація квартир? Як проставити номери під’їздів?
Я зустрічав, також випадки, коли в під’їзді нумерація квартир йде з верху до низу (номер квартири на верхньому поверсі менший за номер на нижньому поверсі) це дуже заплутує, особливо якщо вважати нормою зростання номерів квартир із зростанням поверхів (з низу до гори).
PS. щойно з’ясував експериментальним шляхом, що у разі використання зв’язків для позначення будинків складної конфігурації (різні частини будинку мають різні номери, або будинок складається із секцій різної висоти) теґи addr:* потрібно використовувати тільки разом із building=. У випадку коли зв’язок має теґи addr: але не має building=* адресація може бути хибною.
Как правильно отметить адрес гаражного кооператива?
Ставить addr:housenumber=* на полигон landuse=garages
или ставит addr:housenumber=* на здания building=garages?
Проблема свойственна не только гаражным кооперативам, а и различного рода предприятиям, которые не ограничиваются одним зданием (заводы, фабрики, муниципальные управления, больничные/университетские строения). При чем различные здания могут иметь различные номера или дроби, хотя и не обязательно. Посему согласен с _sev, если вам неизвестна внутренняя индексация строений - ставить номер на главное КПП.
В Луганске есть такое явление как адресация кварталами. Т. е. адрес не относится к реальным улицам, а к виртуальной области (физически не видимая иногда). Как обозначить эти кварталы (до домов дело пока не дошло часто - нет фоток, а по трекам много не нарисовать).