Jestem z Pu?aw i u?ywam OpenStreetMap. Import z UMP dochodzi tylko lekko powy?ej Kazimierza Dolnego. Próbowa?em sam co? w tym temacie zdzia?a?, ale nie czuj? si? na si?ach i nie chce nic popsu?. Czy ma kto? w planach zaimportowanie tego obszaru?
Czesc, importujac jakis czas temu caly katalog UMP-Lublin/ z UMP ladnie ominalem ten naroznik obszaru w ktorym jest sam Lublin, pominalem go z paru powodow ale majac zamiar wrocic do tego. Sprobuje uzupelnic w nadchodzacym tygodniu tak zeby od nastepnego weekendu mozna bylo mapowac bez ryzykowania duplikacji pracy ktora ktos w UMP juz wykonal, i korzystajac z okazji ze ktos lokalny bedzie mogl zweryfikowac mape
W Lublinie bylo juz zmapowanych pare ulic wiec bylo wiecej roboty z laczeniem istniejacych danych z tymi z UMP i wieksze ryzyko ze ktos z lokalnych dzialaczy stwierdzi ze zepsuto mu zabawe nawet jesli dodal tylko dwie ulice przez ostatnie poltora roku (ale teraz bede mogl taka osobe skierowac na ten watek na forum i wytknac ze nie zareagowala wystarczajaco szybko )
No to juz sa drogi (wlasciwie wszystko oprocz miejscowosci, lasow i wod), http://www.openstreetmap.org/?lat=51.2411&lon=22.5648&zoom=13&layers=B000FTF - bardzo fajnie sa zmapowane te wszystkie fabryki z ich nazwami. Poniewaz w Lublinie bylo juz narysowanych w OSM pare najwiekszych ulic, przepraszam wszystkich ktorych drogi zastapilem tymi zaimportowanymi - kierowalem sie tym ktora wersja lepiej pasowala do sladow GPS i jakoscia tagowania (w OSM w Lublinie wiele rzeczy bylo niespojnych, np tylko jedna nic drogi miala oneway=yes albo byla skierowana w odwrotnym kierunku, albo drogi w miescie mialy highway=unclassified albo tez nazwy i ref= jesli nawet byly to zaaplikowane byly do o wiele dluzszego kawalka drogi niz powinny - droga 830 miala nazwe Nałęczowska na dlugosci polowy wojewodztwa mimo ze tak nazywa sie tylko krotki kawalek w Lublinie, natomias przechodzac przez kolejne miejscowosci ma inne nazwy).