Ulice gruntowe

W mojej okolicy jest troch? ulic o nawierzchni gruntowej. S? to ulice - drogi lokalne pomi?dzy domkami jednorodzinnymi lub blokami, a nie jakie? “tracki” w lesie. W wi?kszo?ci przypadków na Google Maps, Zumi czy innych komercyjnych produktach (??cznie z papierowymi planami) nie ró?ni? si? niczym od ulic asfaltowych, co powoduje niemi?e zaskoczenie przy konfrontacji z rzeczywisto?ci?. Zaznaczam takie ulice jako “highway=track”, jednak niespecjalnie podoba mi si? to co generuje w tym przypadku Mapnik bo bardziej to przypomina ?cie?k? ni? ulic?.
Czy ten sposób tagowania ulic gruntowych jest OK?

P.S.
Prosz? mi nie przypomina? o pi?ciu kategoriach dróg gruntowych, bo akurat w tym przypadku to kolosalne nieporozumienie twórców OSM.

Ja zwyk?em oznacza? jako highway=unsurfaced, ale podobno ten sposób jest deprecated i zaleca si? normalne tagowanie + tag surface=unsurfaced. W tym wypadku, to by by?o pewnie highway=residential, surface=unsurfaced. Nie wiem jak ten wariant wygl?da w mapniku, ale highway=unsurfaced jest wci?? rozpoznawany.

Natomiast highway=track zarezerwowa?bym raczej dla dróg gruntowych w terenie niezabudowanym.

To jest projekt spo?eczno?ciowy, wi?c spo?eczno?? jest jego “twórcami”. Zawsze mo?esz zaproponowa? lepszy sposób.

Wedlug mnie highway= to ma byc klasa drogi, czyli residential jesli to jest jakas osiedlowa i tertiary jesli jakas bardziej przejazdowa, albo service jesli dojazd do czego konkretnego. Do tego mozesz dodac surface=unpaved (unsurfaced? ostatni raz jak sprawdzalem to bylo surface=paved/unpaved/cobblestone tylko).

“Droga kosci” na Syberii ma highway=trunk mimo ze jest gruntowa.

Racja; zasugerowałem się opisem z Talk:WikiProject_Poland_Wroclaw, gdzie kiedyś przeczytałem o surface=unsurfaced. Deprecated features sugeruje, że faktycznie powinno być surface=unpaved.

Dzięki za sugestie, poprawię na highway=residential i surface=unpaved.
Z tego co pamiętam, Mapnik w tej sytuacji renderuje ulice dokładnie tak samo jak zwykłe asfaltowe, ale trudno.