You are not logged in.

#1 2014-09-16 17:40:32

vop
Member
Registered: 2014-08-19
Posts: 6

Tag pro volnou plochu (zpravidla trávu) na sídlišti

Ahoj,

cíl je jednoduchý - otagovat volně přístupné zatravněné plochy na sídlišti (tráva mezi domy). Např. na sídlišti Lesná v Brně autor otagoval tyto plochy jako leisure=common viz https://www.openstreetmap.org/way/275929924 ale to podle wiki není ideální tag. Obávám se, že to tak otagoval jen proto, že to dobře vypadá na renderu. ... Oproti tomu landuse=grass totiž vypadá v editoru (Potlatch) jako hnusná šedá plocha.

Každopádně prosím o názor, nabízí se i landcover=grass, kterou ale Potlatch zobrazí průhledně (nevím, jak vyhledat cíleně nějakou plochu otagovanou takto, abych viděl, jak ji Mapnik kreslí).

Offline

#2 2014-09-16 22:43:51

Ťule
Member
Registered: 2013-05-07
Posts: 14

Re: Tag pro volnou plochu (zpravidla trávu) na sídlišti

leisure=park? Určitě bych neřešil jak to ten který renderer kreslí.

Offline

#3 2014-09-17 18:58:14

vop
Member
Registered: 2014-08-19
Posts: 6

Re: Tag pro volnou plochu (zpravidla trávu) na sídlišti

...určitě neřeším JAK to render vykreslí, ale spíš ZDA to render vykreslí (zda nejde o opuštěný tag) a hlavní otázka zůstává... jak označit plochy trávy mezi paneláky... myslím, že leisure=park není to, co hledám - viz wiki: Park. Otevřená zelená plocha určená pro rekraci. Obvykle vlastněná městem. Může být i oplocený, případně na noc zavírat. Podle mě to nemůže být vůbec nic jako Leisure ale spíše Landuse. Nyní jsem nalezl v mapě Brna (ulice Trávníky, autor: honny) takto použitý tag landuse=village_green (náves), ale to je hodně nesprávně (jednak to na té ulici není náves a jednak to je zelený pruh mezi silnicemi porostlý stromy).

Pro mě je momentálně po prostudování wiki největší favorit pro zelenou mezi domy landuse=recreation_ground, wiki: Zelená plocha pro rekreaci, může obsahovat hřiště, sítě apod. Obvykle obecní, ale může být i soukromá.

Ale nemůžu se zbavit dojmu, že to stále není ono... jinými slovy, že by to měl spravit ten tag landuse=meadow (pro kosenou louku), nebo landuse=grass (pro ozdobný trávník).

Offline

Board footer

Powered by FluxBB