Ділянка: https://www.openstreetmap.org/#map=17/48.73290/25.56257
У когось є інформація по яким даним вносились річки та струмки?
По моїх даних їхнє розташування дуже неточне, що і підтверджується знімками Bing.
Як в такому разі поступити? Провести дослідження на місцевості вздовж струмка?
Цей імпорт виконано ще 5 років тому. Дані абсолютно неточні, дуже рідко де відповідають дійсності.
Можна виправляти по gps-треку чи бінгу.
Можна видаляти такі річки і струмки якщо ви знаєте, що нічого такого на місцевості немає.
Таке питання в мене. Річка Дунай, - вона протікає територіями різних країн, в тому числі й Україною. На різних відрізках в тегу name містяться різні назви, відповідно до мов країн, через які протікає ріка. На кількох відрізках відображається назва двома мовами в тегу name. В місці, де Дунай поєднує береги України і Румунії, назва ріки румунською мовою, тобто тег name за замовчуванням румунською. Гадаю, це неправильно. Навіть в пошуку openstreetmap.org при виводі результатів, система не видає шуканого запиту, який би стосувався частини України. Тобто є результати з Сербії, де збігається написання кирилицею, та інші річки з такою ж назвою. Що скажете з цього приводу? Слід додати в тег name=Dunărea - Дунай ?
Питання: на півночі, на Поліссі дуже поширено осушування земель, покопані канави для стоку води, але в wiki канава - то придорожня мала “ямка” для відводу води - не підходить значить. Тоді waterway = drain ? але хоть так хоть так лінія виходить без напрямку, хоча кожна канава має свій напрям течії і стік в конкретну річку чи болото. Тоді позначати їх струмками?
в ID в режимі редагування в stream та river напрямок відображається (пре-рендерінг чи як) а в інших ні, тільки по кліку як будь-яка інша лінія
І всетаки виходить шо Канава(поліська) = дренажний канал ?
В основному всі осушувальні канали (ті які я бачив в радіусі 25км від рідного дому) на Поліссі шириною 8-10м, глибиною 3-4 метри, форма відповідно - перевернута трапеція. Це якось під дорожню канаву яку з легкістю можна перестрибнути - не підходить. Тимпаче в повінневий період осушка набирає доволі багато води.
Тоді виходить що 8-10метрові “канави” = canal
“Канави” поменше - drain (впринципі вони всі йдуть в більшу “канаву” тобто = canal)
Придорожні канави аки “кювет” = ditch.
Так виходить?
Хочеться зрозуміть щоб мапить одразу вірно, й не повертатись назад вже.
Самі дрібні - ditch, більші - drain, canal - магістральні, вони, як правило, містять в офіційній назві слово канал. А взагалі, щоб розібратися в архітектоніці меліоративних каналів/споруд, потрібно піднімати літературу по меліорації, -там не все так просто. Можна ще пошукати схеми меліоративних систем на сайтах обласних управлінь водних ресурсів і тп.
Чи існує якась схема прозначення басейну річок?
Типу є річка з роллю “main”, а все що в неї впадає і не є річкою/струмком з власним рілейшеном все позначається іншою роллю “Secondary” для прикладу. І так ступінчато можна б було бачити басейни річок не намальовані “з стелі” якимись науковцями, а ось вони всі канали й потічки формують ооотакий басейн Дніпра/Прип’яті/Ужа.
працює, дякую. Але тоді виходить що лінковка йде через вказання посилання на сторінку вікіпедії. А для малих річок(не дуже відомих скажемо так) потрібно буде ще й сторінку на вікі зробити. Але візуалізація вже є і то гуд.
А Вас не засмутив вигляд ‘Азовское море’? ))
Для такої візуалізації окрім посилання на сторінку вп теґом треба ще щоб на сторінці вп були вказані координати, а також дочекатися поки база WIWOSM оновиться. Наразі не знаю як часто вона зараз оновлюється, може й місяці.