You are not logged in.

#76 2021-09-13 20:58:14

maro21
Member
From: Wrocław
Registered: 2018-03-06

Re: Tagowanie pomników

km2bp wrote:

potrzeba maperów praktyków na co dzień korzystających z owoców własnej pracy w rożnych aplikacjach mających wgląd na to jak to działa w praktyce.

Sam jesteś takim maperem :) Znasz OpenPOIMap, Osmanda, Maps.me i inne. Ale maperzy sobie poradzą, chodzi o bardziej o użytkowników-nieedytorów. Strona osm.org mimo 6 map tematycznych nie pokazuje wszystkich możliwości OSM, takich jak m.in. te wspomniane wcześniej apteki.
OSM jest bardzo rozproszone, a na stronie głównej brakuje linków do tych stron i aplikacji. A ty jakie rozwiązanie widzisz? Do czego brakuje tych maperów praktyków? Bo aplikacji opartych na OSM powstało już wiele do różnych celów.

#77 2021-09-13 21:54:22

Rogoyski
Member
Registered: 2014-12-15

Marek-M wrote:

Nominatim posiada już taki katalog do tłumaczenia zapytań z języka polskiego, tylko wymaga ciągłego uzupełniania i poprawiania:

Dzięki, chodziło mi po głowie, że już coś takiego widziałem, ale nie byłem pewny, gdzie. Czy to jest właściwy katalog czy treść przekopiowana z kodu źródłowego Nominatima? Inaczej mówiąc, czy na tym wiki należy to edytować?

Akurat oczekiwanie, że użytkownik wpisze mniejszy pomnik jest dość słabe, ciekawe, czy da się tam przypisać jedną frazę do więcej niż jednej pary klucz-wartość, aby pomnik wiązał się zarówno z historic=monument, jak i historic=memorial.

Last edited by Rogoyski (2021-09-13 21:58:45)

#78 Today 21:15:46

km2bp
Member
Registered: 2016-12-11

maro21 wrote:

A ty jakie rozwiązanie widzisz? Do czego brakuje tych maperów praktyków? Bo aplikacji opartych na OSM powstało już wiele do różnych celów.

Chodzi mi głównie o to że nasze mapy to w większości aplikacje działające w trybie offline posiadające też  funkcję wyszukiwania i będące książką telefoniczną Offline. Kto mapuje a w codziennym życiu nie korzysta z OSM ten  nie wie jak ważne jest przy dodawaniu jakiegoś POI podanie podstawowych danych kontaktowych, poświęcenie chwili na wyszukanie w necie numeru telefonu i przypisaniu go do obiektu . Dzięki temu powstaje nie tylko mapa ale też książkę telefoniczną działającą bez Internetu.
Co prawda Internet teraz jest powszechny ale ja często podróżuję poza Europę i wtedy posiadając taką mapę z funkcją dzwonienia mogę zadzwonić do każdego obiektu z mapy i zapytać o co co zechcę będąc poza Internetem.  Nawet gdy Internet mam to preferuję aplikacje bazujące na OSM. W Katarze korzystałem z Moovit do komunikacji świetnie to działa zaznaczasz tylko palcem na mapie gdzie chcesz dojechać a aplikacja pokazuje ci mapkę i pobliskie przystanki z różnymi opcjami połączeń, przesiadek itd. Zjeździłem całą Dohę najgęściej jak VIP mając calusieńki autobus tylko do własnej dyspozycji z miłym kierowcą który pod drzwi hotelu mnie podwoził  linie autobusowe zostały tam rozbudowane niedawno na euro 2020 które tam miało się też odbywać. A że państwo bogate to autobusy puściutkie jeżdżą i na tyle często że  absolutnie nie musiałem wypożyczać samochodu.  A oto efekty mojego pobytu w stolicy Kataru     http://openpoimap.org/?map=various&zoom … FFFTFFFFFF  W Polsce natomiast genialną aplikacją do komunikacji jest E-podróżnik  I oto mi chodziło z tymi maperami praktykami tylko ten kto na co dzień korzysta z aplikacji bazujących na OSM najlepiej będzie zorientowany w tym jak jego mapowanie przekłada się na praktykę.

A aplikacji na bazie OSM jest tak dużo że aż sam się nie spodziewałem Zerknij tutaj : https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lis … d_services Pozdrawiam!

Last edited by km2bp (Today 21:17:56)

Board footer