You are not logged in.

#1 2013-05-14 17:38:36

Ťule
Member
Registered: 2013-05-07

navigace po trunk_link

Tak mám zas dotaz smile.
Be on road vydala  aktualizaci OSM, některé chyby jsou odstraněné, některé přetrvávají. A mě není jasné co je chyba mapy a co navigačního softwaru. Třeba  když jedu po Jižní spojce z východu na západ, navigace mě chvilku vede po trunk_link (http://www.openstreetmap.org/browse/way/37450129 ) místo po trunk . Kde je chyba???

#2 2013-05-14 19:06:55

Ťule
Member

Re: navigace po trunk_link

Jediné, co mě napadá, že by tam neměl být (spojitý) trunk_link, ale service_road?

#3 2013-05-15 23:38:32

zby-cz
Member
From: Praha, CZ
Registered: 2010-05-20
Website

To je dost málo popsané, jinak vypadá to spíše na chybu GPS (chytá se někam mimo a tak tě navigace přilepí na souběžnou ulici) nebo případně toho navigátoru že to nemá nějak prioritzované. Můžeš se zkusit ozvat autorovi

#4 2013-05-17 12:03:01

Ťule
Member

Koukal jsem, jak je to tagováno na jiných rychlostních silnicích a dálnicích a všude je sjezd k benzínce s tagem highway=service. Na wiki je ovšem napsáno, že sjezd k dálničním službám by měl (nebo mohl? - jednou je tam can podruhé should smile )  být tagován jako higway=*_link, dokud se nezmění charakter komunikace *). To přesně odpovídá mému původnímu dojmu, tak jsem to tak udělal - tedy vlastní sjezd jako trunk_link a přes benzínku jako service. Podobně je to i na google maps. Jen kdyby člověk tušil jak s tím zacházejí navigátory smile. A taky by to mělo být všude stejně sad.

Je to všechno komplikované - to aby se člověk soustředil jen na jedinou věc, které dobře rozumí smile. Ale tohle mi nedalo - když mě to na Jižní spojce postihlo, byl jsem z toho dost zmatený mad. A našel jsem i nářky podobně postižených na webu. Ta Jižní spojka byla hodně nepovedená - jen mě zaráží, že to vydrželo tak dlouho, poslední úpravy tam byly před třemi lety!

*)Besides its use for on/off ramps motorway_link can also be used for the slip roads into and out of motorway service/rest areas. In this case the motorway_link should go from the motorway towards the services as far as motorway regulations (for example no pedestrians) apply. This is usually indicated by a sign. Similarly the exit road from the services should be a motorway_link from the point where motorway regulations commence.

#5 2013-05-19 12:51:38

zby-cz
Member
From: Praha, CZ
Registered: 2010-05-20
Website

Já jsem původně tu chybu špatně pochopil, pokud to přímo najde cestu přes ten trunk_link, tak to je tím, že většina navigací (tuším) nerozlišují z hlediska priority trunk_link a trunk. Čili pro opravdu doporučuju místo přetagovat, tak aby sjezd byl opravdu jen ten kousek sjezdu a v místě kde se projíždí stanicí už byl highway=service

Jakmile totiž povede přes benzínku service, navigátor ji určitě bude klasifikovat hůř než trunk a tedy to pojede opravdu po dálnici.

Board footer