Vaadates seda fotot (http://www.flickr.com/photos/95487686@N07/8731382004/) tekkis küsimus, kui liiklusmärkide järgi lõpeb rattatee/kõnnitee ära enne raudteega ristumist (ja jätkub hiljam taas peale raudtee ületamist), siis kas ja kuidas peaks seda OSMis tähistama. Enne ratta/kõnnitee lõppemise liiklusmärki on teel järgmised tähised:
Kas peaks julmalt samu parameetreid kasutama, eirates ratta/kõnnitee lõppemise märki või ajada taga täpsust ja muuta tee parameetreid peale seda liiklusmärki. Sellisel juhul, kuidas peaks seda teed tähistama? Kas lihtsalt järgmiselt:
See oleks jah üks hea võimalus sellise teelõigu tähistamiseks. Ma ise hakkasin mõtlema liikusmärgi sildi kasutamisele? Antud juhul peaks see siis olema liiklusmärk “Jalgratta- ja jalgtee lõpp” (kood 445). Samas tekib siin kohe probleem, kuna tavaliselt on antud liiklusmärgi pöördel kohe vastandmärk “Jalgratta- ja jalgtee” (kood 435). Üks võimalus oleks määrata liiklusmärk koodiga 445 konkreetsele teelõigule (traffic_sign=ET:445). Samas ei tundu see lahendus jälle eriti arusaadav olevat - kasutaja peab hakkama kohe otsima antud liiklusmärgi tähendust.
Minu meelest on hea mõte lisaks panna sõlme liiklusmärgi asukoha ja tähistada seda “traffic_sign=ET:445”. Aga see on iseseisev objekt, ja mitte teelõigu omadus.