Классификация С- дорог

Привет!

Я уже несколько раз думал над принятой классификацией для сельских дорог.

Согласно теперешнему соглашению “сільскі дороги”, обозначаемые С-ХХХХХХ, отмечаются тегом highway=unclassified.

Мне лично кажется это не совсем верным, ибо это последствие отсутсвия в ОСМ дорог класса quartiary. Классификация у таких дорог таки есть.

Поэтому я хотел узнать мнение, почему бы не отмечать эти дороги как tertiary, наравне с дорогами О- класса.

Если хотя бы у нескольких человек эта мысль не вызовет противления, я бы провёл это предложение через стандартное голосование пропоузала.

А какие дороги останутся unclassified?
Те же, что и track?
Моя точка зрения - статусы дорог нужно не повышать, а понижать.

Различные классы дорог нужны для единственной цели - генерализации.
При этом генерализация бывает при отображении карты и при построении дорожного графа.
С точки зрения визуализации - дороги следующего уровня появляются примерно через уровень, что соответствует 16 раз по площади.
Соответственно, желательная пропорция такова:
на одну дорогу primary должно приходиться 16 дорог secondary, 250 дорог tertiary и 4000 unclassified.

С точки зрения дорожного графа это предложение (сельские - tertiary) означает включение сельских дорог8 в граф для межобластного роутинга. Не думаю, что это хорошая идея.

Понятно, что хочется побольше хороших дорог, но от того, что на карте на низких уровнях разрешения в Украине будет рисоваться много дорог, больше их от этого на самом деле не станет.

Поки що не бачу сенсу цього робити.

Не можу погодитись ні на підвищення, ні на пониження статусів.

Ось для наприкладу якою може бути з С-* дорога:

Або іще, вона ж:

Ні, це не track, це автошлях С-170514 Стасі - Гавронці
І це при тому, що у затвердженому головою облдержадміністрації переліку доріг районного значення вказано, що усі 100% таких доріг - з твердим покриттям. Хм… Ну як на суху погоду - то може й з твердим :slight_smile:

О-* дороги такими не бувають.
Так, я знаю про теги, які позначають фізичний стан доріг і коли це виділяє дорогу поміж інших доріг одного класу в гіршу чи кращу сторону, завжди їх використовую.

Цими фотографіями хочу продемонструвати, що відношення відповідних служб до О-* та С-* доріг різне.
О-* дороги завжди кращі а тому завжди пріоритетніші при виборі маршруту.
Піднявши клас дороги С-, до того ж рівня, що і О-, ми знівелюємо між ними різницю і як наслідок позбавимося можливості адекватної побудови маршрутів.
Та ж проблема постане і при пониженні статусів.

В нашій фізичній реальності С-, О-, Т- і т.д. дороги - це справді дороги різних класів, не просто на папері, не номінально, а фізично.
Звичайно, не без винятків, відхилення є як в плюс так і (на жаль, частіше) в мінус. Але вцілому у нас є підстави прогнозувати якість дороги залежно від її класу, і використовувати цей прогноз для своїх цілей (найочевидніша - маршрутизація).
Існуюча зараз класифікація цю реальність відображає достовірно.
І цілям генералізації служить адекватно.
Візуалізація тут не в темі - сподіваюся, під рендер ніхто не мапить?

так може варто обговорити чи варто нам рухатися в цьому напрямку і провести

?