Licencja zapewne nie pozwala rysować po tej mapie, ale wraz z Bing przydaje (mi) się do patrzenia gdzie nie ma jeszcze danych OSM i rysowania sobie wycieczek rowerowych aby zdobyć ślady GPX w tych miejscach - ciekawe czy takie użycie jest legalne
U siebie musiałem przestawić Projection method (Preferences > trzecia zakładka) z Mercator na WGS84 żeby się ładnie wyświetlało.
Ale faktycznie czasem coś dziwnie wyglądają niektóre kafelki.
Ten URL wyciągnąłem “ręcznie” (za pomocą Wiresharka…) z przeglądarki map na Geoportal - “oficjalny” URL do WMS-a opublikowany na tej stronie zawsze podaje mi białe kwadraty. Jakby ktoś miał bardziej stabilny URL do tej mapy to proszę podać
No dobra, ale co daje ten Geoportal2 w stosunku to starej wersji? W starej wersji WMS działa całkiem dobrze i nie trzeba kombinować ze zmianą projekcji.
Natomiast Geoportal 2 wpisałem w temacie dlatego, że tylko tam znalazłem jedyny działający URL do Ortofotomapy - wszystkie inne (z forów, z wiki etc) u mnie pokazują białe kwadraty. Jeśli możesz to podaj Twój URL do WMS, jeśli u mnie zadziała to można zamknąć wątek
Właśnie sprawdziłem i u mnie jest to samo: ten automatycznie zdefiniowany mryga kafelkami w słabym powiększeniu. Za to ten dodany przeze mnie ręcznie (zanim pojawiła się opcja predefiniowana) zachowuje się stabilnie, ale też nie oferuje pełnego powiększenia (jest ono gorsze niż to mrygające).
Zauważyłem, że czasem podkład WMS Geoportalu w JOSM nie pokazuje większych zbliżeń, tj. na tym samym poziomie przybliżenia czasem można zjechać prawie że do poziomu gruntu i nadal obraz jest żyleta (no prawie…), a czasem mam totalną pikselozę, tak jakby nie serwowało kilku “poziomów”. Mowa oczywiście o tej samej lokalizacji. Czy ktoś potrafi to wytłumaczyć?
Otóż to, JOSM bardzo ładnie się przedstawia: U mnie jako “JOSM/1.5 (6767 pl) Linux Ubuntu 12.04.4 LTS Java/1.7.0_51”. Wygląda na to że zrobiono nam “psikusa”