Сервіси на даних OSM

не багато хороших і корисних сервісів зустрічав зроблених на “плодах нашої роботи”. Хочу вірити, що погано шукав.
Ділимось цікавинками!

- будуємо маршрути
- перегляд POI
MapOSMatic - генератор мап для друку
OpenWeatherMap - погода

ось хороша збірка сервісів: http://osm.amdmi3.ru

там майже всі сервіси для маперів, а що пропонується пересічним користувачам?
дані вносимо а толку з них близько нуля, точніше, сервісів корисних нема

- будуємо маршрути
- перегляд POI

До речі, як я вже писав раніше, все збираюсь запустити сайт на основі даних OSM для України. З запланованого функціоналу:

  1. Адресний пошук
  2. Перегляд POI по категоріям
  3. Перегляд вулиць (Підсвітка доріг і будинків)
  4. Перегляд мережі маршрутів громадського траспорту
  5. Роутінг по графу доріг

Основна ідея зробити не просто сайт, що відображає мапу, а каталог POI і адрес, який можна згодувати Гуглу

Тому якщо мова вже зайшла про сервіси на основі OSM, які ще будуть ідеї? Що ще можна реалізувати і чого хочеться?

Конвертацію для навігаторів Garmin тільки України.

з конвертацією України на основі збірки Max Vasilev’а можу допомогти.

про захцянки…
перегляд - добре. Головне щоб зручний пошук був. Тицьнув тут + тицьнув там = показало цифру транспорту. Це витратно?
+шаринг координат
+Шари Вікі, фото, погода…

Я б ще зацінив можливість відобразити свій трек (.gpx до прикладу) на цій карті і отримати лінк для шарінгу. А загалом killer feature - це пошук адреси, я б направив зусилля в тому напрямку.

Будь-який велосипедист, що виїжджає далі свого населеного пункту, знає про GPSies: накреслити майбутній маршрут, переглянути записаний трек, поділитися тим чи іншим. Віднедавна сервіс послуговується бібліотекою Leaflet і більшість шарів - на базі OSM.

Ну раз зайшла мова про велосипед, до колекції сервісів: OpenStreetMap в помощь велосипедистам.

- будуємо маршрути
- перегляд POI
MapOSMatic - генератор карт для друку

Тут був анонсований ще один кандидат на роль гарного сервісу на базі OSM.
Помітив певні особливості і зав’язав дискусію.
Автор легко йде на контакт, тому хто зацікавився - не соромимось, долучаємось, висловлюємо думки.

Тема жива? Освіжу.
Дуже подобається реалізація перегляду і пошуку POI на www.openlinkmap.org

- будуємо маршрути
- перегляд POI
MapOSMatic - генератор карт для друку
OpenWeatherMap - погода

Хто мені пояснить логіку прокладання оттакого пішого маршруту?
http://bit.ly/1W4E43F (чомусь конкретна ділянка не показується)
Питання в цих “зіг-загах” біля Лук’янівки де пропонується зійти з дороги і обійти будинок. Це в варіанті “Fastest”
В варіанті “shortest” - http://bit.ly/1W4EQxK все по логіці і все ОК. Тимпача навіть по часу він краще.

десь визначено, що пішоходам краще ходити по тротуарам і дворовим проїздам ніж по дорогам.
доречі, на перехресті Отто Шмідта і Печенізької треба з’єднати тротуари з дорогами

Ясно, видно прописано так що якщо вже ніякого шляху немає - тоді по дорозі, бо якось ці обходи і “fastest” не в’яжуться

В мене є ідея зприводу використання даних OSM для автомобілістів. Вона трошки з зеленим відтінком.

Їдучи автомобілем щоразу коли перед світлофором за 50метрів він включається на червоний - в мене аж серце в п’ятки уходить. “Для чого я швидко їхав з минулого світлофору щоб подовше постояти на цьому?”. В таких ситуаціях купа мінусів:

  1. Підвищений розхід палива на “швидкий старт”
  2. Розхід палива при стоянні на червоному
  3. Розрив плавності руху трафіку частим “старт-стоп-старт”

Хоча більшість світлофорів (в Києві) працюють за чітко встановленими фазами. В спальних районах є звичайно “кнопочні світлофори” і тут ніяк не вгадаєш, але там не такий жвавий трафік зазвичай. А решта світлофорів якщо й мають змінний фазовий графік по часу - то їх дуже мало.

Тому ідея:

  1. Промапити всі світлофори в окремому кварталі/районі/місті
  2. Проставити їм фазові відкриття руху
  3. <найскладніше> зробити плагін до якогось навігатору, чи простеньку карту для Android для візуалізації “зеленості” світлофору.

Сам я програмити не вмію, тимпаче під Android. Тому це просто як ідея. Та й крутиться вона в мене вже з місяць, тому вирішив як мінімум просто поділитись.
В ідеї є пару мінусів:

  1. Треба мати чітко відсинхронізовані годинники для чіткого теґування фаз світлофорів
  2. Треба мати відсинхронізований годиник на мобільному девайсі.
  3. Ну й ці “кнопочні” світлофори.

З плюсів:

  1. Не треба розганятись понад потребу, програмка показує скільки метрів до світлофору і через скільки секунд він увімкнеться в зелений
  2. Покращення екології (хоч і мізерне, але покращення)

Е ні, не з того боку підійшли :slight_smile: Треба, щоб дорожні служби ставили інформаційні знаки з рекомендованою швидкістю, при якій водій попадає в зелену хвилю на прямій дорозі :slight_smile:

Зелені хвилі можливі тільки на магістральних шляхах (не trunk, просто “ходові” ділянки) і то не кругом, при більш складніших маршрутах - пічаль.