osmapa.pl

Nasza mapa jest teraz podpięta pod nowo zarejestrowaną domenę http://osmapa.pl
Będziemy ją z czasem rozwijać - w planach jest dodanie wyszukiwarki, eksportałki i innych fajnych bajerów.

Wszystkie fajne pomysły są mile widziane, a jeszcze milej są widziane osoby chętne do dodania kolejnych funkcjonalności :wink:

Oczywiście przystanek musi być do góry nogami :stuck_out_tongue:

W PPWK autobusy były na niebiesko a tramwaje na czerwono a trajty na przerywane czerwono. W ogóle te mapy jakieś takie podobne do plan.pl
:stuck_out_tongue:

Nie ja jestem pierwotnym autorem koncepcji tej ikonki. Poza tym, nie przystanek, tylko jego ikonka jest do góry nogami :stuck_out_tongue:

Błędy proszę zgłaszać na github: https://github.com/pbabik/OSMapa-Topo - najlepiej od razu z gotowymi łatkami.

Cóż za spostrzegawczość. A ja, naiwny, myślałem, że do rastrowej mapy topograficznej (tej państwowej) :frowning:

Świetnie, tego nam trzeba.
Ładne wykonanie, mnie tylko drażni trochę wielkość logo w lewym górnym rogu (proponowałbym je trochę zmniejszyć i opis wyświetlać na żądanie, a nie tak jak w tej chwili, że domyślnie jest wyświetlony).

Bardzo dobrze, dalej tak chlopaki ( dziewczyny?)
Drobny blad: Interpretacja multipolygon outer/inner jest przy rysowaniu budynków w aksonometrycznym 3D obarczona bledem: Dolny lewy rog outer i inner sa polaczone ze soba linia. Logo OSM Polska faktycznie powinno dac sie zwijac o kliknieciu.
Ikonka ogrodki dzialkowe to fajny pomysl, ale trudno czytelny na mapie ze wzgledu na przeladowanie. Zdaje sie, ze wystarczy po prostu inny kolor. To samo w przypadku trawy: Ikonka jest zbyt podobna do oznaczenia bagien.

No ale wiadomo: zawsze latwiej o owagi niz o napisanie samemu kawalka kodu.
Pytanko: Gdzie wrzucac propozycje ikonek?

Marku, ale o których ogródkach działkowych mówisz? Bo ostatnio była zmiana i teraz jest tak: http://osmapa.pl/?zoom=16&lat=50.32343&lon=22.34476
Chodzi Ci o to czy poprzednie, różnokolorowe?

Propozycje ikonek wrzucaj na GitHuba, adres jest we wcześniejszym moim poście.

Hej Zbigniewie,
tak, chodzilo mi o te róznokolorowe (nawiasem fajny pomysl, gdyby np mape dla malych dzieci robic - no joke!)
pewnie widzialem wczesniejsza wersje, bo te nowe ikonki sa b. fajne.

Z czego może wynikać problem, że nie chcą mi się wczytać kafelki na takim widoku: http://osmapa.pl/?zoom=16&lat=53.51847&lon=15.46087 ?

@decomposed06:
a właśnie, że do góry! Taką wersję wolę, a że robię to zupełnie społecznie - mam pełne prawo ją zostawić.
Różnica pomiędzy tą produkcją a papierowymi/rastrowymi mapami PLANu jest taka, że tu wszystko powstaje w pełni automatycznie z bazy danych. Bez dotykania corelem ani innym illustratorem.
@marek kleciak:
to jest do zgłoszenia na trac.mapnik.org, moduł zwie się BuildingSymbolizer. Po wyglądzie jego strony na wiki wnioskuję, że pseudo-3D nie jest priorytetem wśród twórców mapnika…
@Zbigniew Czernik:
nowa sygnaturka dla ogródków działkowych jest fenomenalna :slight_smile:

@wajak: może to wynikać z tego, że obecnie trwa na nowo import bazy OSM i render jest zatrzymany (chociaż dziwne, że nie ma starych kafelków w tym miejscu)

Widocznie nikt jeszcze tego miejsca nie ogladal w takiej skali

Przy okazji na netbookowych ekranach dymek z informacja o OSM przykrywa lekko layer switcher i panzoombar.

Aha, czyli wciąż kafelki idą tylko z cache. Kiedy mniej więcej uda się przywrócić ich generowanie?

Widzę, że chyba zaczęło działać, ale szlaki przestały się renderować. Kiedy można liczyć na uruchomienie w poprzedniej, pełnej funkcjonalności?

Poinformowalem niemiecke forum o osmapie.
Jest cala sterta pozytywnych reakcji i gratulacji od róznych uzytkowników.
Pytaja czy zamierzamy tam zaimplementowac 3D z dachami :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Jeśli chodzi o dachy to zapewne wtedy, gdy Mapnik zacznie dawać taką możliwość :slight_smile:

Jakby kto pytał to osmapa.pl będzie rozszerzona na Europę, tylko musimy się uporać z problemami technicznymi.

Wiadomosc przekaze.

Ja sie w tej materii niezbyt wyznaje: czy nie jest tak, ze tworzymy wlasny renderer?

czy ktos u nas umial by zmodyfikowac Mapnik tak, by to zaczal uwzgledniac?

Drobna wskazówka od goscia zza rzeki który sie w cos podobnego bawil:

Mial podobny problem:
http://www.osmapa.pl/?zoom=18&lat=52.23809&lon=21.06185&layers=B00000TFF

Budynki w srodku wygladaja troche jak schodki. Jezeli nie renderowac górnego i dolnego poligonu budynku w jednym layerze, to mozna tego efektu uniknac. Rendering jest jednak wolniejszy…

Po tym jak wielu ludzi obejrzalo osmape pada od userów z Niemiec pytanie czy mozna rozszerzyc ta mape na Europe zachodnia, poniewaz b.b sie podoba i czy ewentualnie jest potrzebny jakis techniczny support gdyz napisalem ze oczywiscie planowane jest rozszerzenie, ale trzeba sie uporac z problemami technicznymi.

Jeżeli chodzi o samo poszerzenie na Europę, to balrog się z tym upora, tylko musi wrócić do Polski (czyli już niedługo), bo na razie chyba nie ma czasu.

Ja pozwolę sobie wrócić do tematu.
Co to za problemy techniczne powodują, że mapa nie jest aktualizowana? Może społeczność jest w stanie jakoś pomóc?