Привіт,
В процессі роботи над скриптом виправлення всіх НП України (див гілку КОАТУУ), я вирішив відволіктися і помалювати трохи границі районів.
Дані беру з Вікіпедії, там вони намальовані у SVG. Ці намальовки дуже неточні, часто повернені під кутом, повного співпадіння нема, та його і не потрібно, через те, що наші області ну вже дуууже умовно нанесені. Тим не менше, думаю, помилки десь не більше 3-х кілометрів
Потрібна допомога.
По-перше, я вже “накрутив” дублів через те, що в мене на вихідних мобільний інтернет, і ДЖОСМ відвалюється. Виправлю в понеділок, якщо хтось це не зробить раніше.
По-друге, я поки зроблю паузу, тому беріть решту областей. На одну область в мене виходить приблизно 30-45 хвилин. Я поки навмисне не чіпаю ті області, які межують з кордонами (Харківська – виключення), бо там великі рілейшени, і вони в мене не завантажуються через поганий інтернет.
По-третє, треба усюди додавати районні центри. Я поки це зробив тільки у Харкові.
Ну і врешті, після того, як будуть виправлені НП і завантажені КОАТУУ, то буде працювати (сподіваюсь) валідатор Держина, і я також планую написати інструкцію для ДЖОСМА, як підсвітити НП в кожному районі. Тоді з’явиться можливість виправляти границі районів і областей, переносячі їх так, щоб усі відповідні НП лежали всередені.
Десь так. Про те, хто, яку область бере, краще писати тут, і ліпше також не працювати в сусідніх областях, бо потім на межах полізуть конфлікти.
Тож пишімо тут, хто, що бере, і я сам також буду писати.
Як робити.
Перед початком раджу подивітись два відео: 1, 2, вони пробігали на ШТОСМ, и розказують як користуватися reltoolbox та як обклацувати КАДАСТР у Росії. Процес дуже подібний.
- Підключити втулки PicLayer, Relation Toolbox та utilsplugin2
- Завантажити з Вікіпедії відповідне зображення області
- Перевести його у PNG або JPG. Я раджу використовивувати 300dpi. Якщо нема чим, то можна зробити скірншот з браузера.
- Підкласти малюнок, вирівняти по межах області
- Обмальовуємо межі по всій області
- Відмічаємо те, що намалювали, а також границі області
- У меню utilpsplugin2 (More tools), вибіраємо Split Adjacent Ways
- Тут можуть поламатися межі областей (поточної і сусідніх, у тому числі кордони країн). Я натискаю Upload, дивлюся на валідатор, якщо будуть попередження Multipolygon is not closed, це проблема. Якщо ні, переходімо до пункту 15. Це можна зробіти і в кінці процесу.
- Виділяємо проблемнy границю, два кліки на назві у relation toolbox. Вона підсвітиться пурпурним
- Додаємо ті участки, де є розриви, для цього виділяємо участок, та тиснемо на плюс у relation toolbox
- Клікаємо на зображенні олівця у relation toolbox, з’явиться діалог редагування відношення
- У нових членів ставимо роль outer
- Тиснемо на сортувати, дивимось, де розриви, якщо є, повертаємось до пункту 9. Також можна тут же виділяти проблемні участки, и “Zoom to” по правому кліку
- В решті решт має бути гарне кільце з outer, і admin_center в кінці зписку. Повертаємось до районів.
- Тепер у нас є окремі веї для кожної сторон району, і відповідно розірвані межі областей
- Виділяємо посліловно всі сторони одного району
- У relation toolbox тиснемо New, вибіраємо тіп відношення boundary
- Поряд зі знаком редагування відношення (олівець) у relation toolbox буде знак попередження. У нас не завдана роль у членів. Клікаємо по ньому, і якщо ми послидовно виділили всі веї у замкнуту область, він пропаде, і всі ролі будуть outer
- Тиснемо на редагування відношення
- Ще раз перевіряємо, що всі веї замкнуті у кільце
- Додаємо теґи: name=“Такий-то район”. boundary=administrative, admin_level=6
- Переходимо до пункту 16, поки ще є райони
Для України я взяв дамп, і виділив звідти всі адміністративні границі наступною командою:
osmosis --rx file=ukraine.osm --tf accept-relations boundary=administrative --used-way --used-node --wx file=administrative.osm
Якщо з цим складності, то можна в ДЖОСМі завантажити шматок біла границі, і далі через меню завантажити усі його члени. Потім раджу зберегти цей файл, роблячи Update Data перед кожною новою областю.
Десь так. Питайте.
Області без районів
Нема, все намальовано
Області з районами без райцентрів
Запорізька
Київська
Кіровоградська
Миколаївська
Хмельницька
Черкаська
Eugene