Satelitarne zdjęcia Gliwic?

Znalazłem coś takiego:

http://gliwice.gazeta.pl/gazetagliwice/1,95519,10190301,Satelita_sfotografowal_miasto__urzednicy_zacieraja.html

Myślicie, że dałoby się te materiały od miasta wyciągnąć? Chwalą się, że już „im się zwróciło", więc jeden argument blokujący odpada :wink:

Na ogół licencje na zdjęcia satelitarne nie dopuszczają przekazania ich dalej, ale jest w nich też punkt “limited use by contractors”. W końcu często zdarza się, że zamawiający i płacący za materiał nie ma bladego pojęcia, jak się takimi zdjęciami posługiwać. Trzeba by to zatem rozwiązać to na zasadzie umowy między UM a Stowarzyszeniem. Natomiast otrzymanymi w ten sposób wektorami można już zwykle dysponować dowolnie.
Na szczęście Techmex który wymyślał warunki rodem z PRL już padł, więc reszta dystrybutorów powinna trzymać się powyższego standardu.

Jajcuś: a nie chciałbyś może zająć się tym tematem w imieniu Stowarzyszenia? :slight_smile:
Pytam dlatego, że najlepsze efekty dają osobiste wycieczki do urzędu miasta :wink:

Bałem się, że ktoś to zasugeruję… Nie, w załatwianie czegoś to ja się nie bawię, chyba nigdy nie udało mi się czegoś „załatwić" nawet jak już się przełamałem i ruszyłem dupę… :wink: Ale, zdaje się, że mamy zdolniejszych i aktywnych członków w pobliżu :wink: ja mogę zaprowadzić do naszego UM :wink:

Jej, Jajcuś, ja z jednej strony Cie dobrze rozumiem, z drugiej rechocze jak zaba. Sorry…

Od 18 lat odwiedzam urzedy. Nigdzie nie spotkalem tyle niekompetencji ubranej w lekki strój paragrafu…
Jesli przedstawisz sie ( nie w pokoju X/Y ale w POKOJU SZEFA ODDZIALU, NIE MA TAKIEGO TO DO BURMISTRZA ! ) jako Wazny Czlonek Stowarzyszenia OSM Polska, który ma zamiar nawiazac wspólprace miasta z OSM, z korzyscia dla Miasta, to bedze tak, ze:

  1. Ty powiesz prawde,
  2. Miasto skorzysta
  3. Wszystko bedzie prawda.
  4. Twoja D… nabierze zaufania do samej siebie :O)