User z UK zatrzymany podczas mapowania przez policje

… i przesluchany na komisariacie.

Szczególy tutaj:
http://www.openstreetmap.org/user/Eriks%20Zelenka/diary/14468

Pfff, też swego czasu zostałem zatrzymany przez policję w czasie mapowania :slight_smile:
Dlatego zawsze powtarzam, że trzeba się oznakować w wyraźny sposób, np. taki:

Raz, że jesteśmy jawni i dzięki temu nikt nas nie weźmie za złodzieja lub terrorystę, a dwa, że promujemy projekt.

Kamizelka czasem potrafi mieć moc magiczną. A można sobie taką (OSM Polska) kupić, czy to produkcja własna?
I jeszcze w temacie: czy władze Stowarzyszenia planują wprowadzić legitymacje członkowskie? Takie coś może dużo pomóc przy udowadnianiu, że nie jest się włamywaczem.

pbabik: jeśli pytasz o tę kamizelkę, która jest na zdjęciu to produkcja własna (chałupnicza). Gdyby byłoby więcej chętnych można by zamówić większą ilość w profesjonalnym wykonaniu, ale wydaje mi się, że tylko ja jestem na tyle pier^W zdesperowany, żeby ją nosić :slight_smile:
Poza tym każdy wolałby inny tekst na takiej kamizelce, więc nigdy nie dojdziemy do porozumienia :wink:

Co do legitymacji, to dobry pomysł, pod warunkiem, że legitka byłaby formatu dowodu osobistego, bo tylko wtedy mógłbym ją mieć przy sobie :slight_smile:

Z rozmów na IRC nt. ostatniego MP na przystanku woodstock wynika, że przydałyby się też ulotki formatu wizytówkowego, chociażby dlatego, że zawsze taką można mieć przy sobie.

Proponuje zglosic sie do Cezara i wyzebrac projekt i produkcje legitymacji formatu dowodu osobistego i ulotki wizytówkowej jesli jeszcze sie zgodzi po fiasku strony interentowej w która wlozyl sporo pracy :slight_smile:
A kamizelke sam bym nosil. Faktycznie moze sie przydac. W Niemczech tez mielismy przy podobnej akcji ulotki, legitymacje.
Potrzeba jest tez pieczatki stowarzyszenia.

Balrogu, jak stan naszych finansów?

Mamy PLN460 na koncie.

Tak a propos mamy juz 32 czlonkow, skladki oplacilo 15 osob, poza tym nie mamy jeszcze zadnych przychodow.

A propos zatrzyman to w Stanach ludnosc i policja sa bardzo uczulone na osoby ktore robia takie zagadkowe rzeczy jak chodzenie z GPSem lub wykonywanie kolek na rondzie wiec tam bylo kilka zatrzyman, w Indiach i w Kenii tez ktos mial jakies dluzsze przesluchanie na policji. Mikel Maron z OSMF napisal bardzo ciekawy tekst o tym jak cala jego grupa byla zatrzymana w Jordanie na kilka dni i przesluchiwana nawet przez krolewskie centrum geograficzne zeby stwierdzic czy to co mowia to prawda, a potem byli wyrzuceni z tego kraju.

Oprocz kamizelki odblaskowej podobno dobrze tez miec ze soba dziecko (jesli sie posiada, a jesli nie, to pozyczyc czyjes) :stuck_out_tongue:

Mam chlopca i dziewczynke, na czas mapowania moge jedno wypozyczyc

Witam.
Jestem za kartą identyfikacyjną.
Niech płaci członek OSM który chce mieć taką kartę.
http://www.kartyplastikowe24.com
Ja też byłem zatrzymany przez ochronę Castoramy do wyjaśnienia.
Kierownik sklepu zapomniał ich poinformować.
Nie pomogła oryginalna kamizelka OSM.
Nie udało im się skontaktować z Kierownikiem więc grzecznie poproszono mnie o opuszczenie terenu.
Mapowanie kontynuowałem następnego dnia po wyjaśnieniu sprawy.
Pozdrawiam Prezes.

Skontaktuj sie z nimi, pytajac o cene dla 50 sztuk. Mysle ze tylu uzytkowników sie znajdzie.
A potem stronka na wiki gdzie mozna by sie wpisywac kto chce…

Takie kamizelki powinny pojawić się u nas na stałe.
Zysk przeznaczyć na cele statutowe.

Za wpłacenie np dodatkowych 30zł na cele statutowe OSM członek dostanie kamizelkę w ramach podziękowania :wink:

Pozdrawiam Prezes.

Myslalem o identyfikatorze, jakkolwiek kamizelka oczywiscie przydatna!

Ja mam dokładnie taką kamizelkę.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_Surveyors_Jacket

WIRED ma dzisiaj artykul o zatrzymaniach openstreetmapowiczow w kontekscie rozruchow w Londynie, z wypowiedziami adminow OSM :slight_smile:

Wydaje mi się że jeśli ktoś mapowałby koło Belwederu to też zostałby zatrzymany do wyjaśnienia.
Trudno by było wytłumaczyć że nikt nam tego nie zlecił i że to nasza prywatna inicjatywa.