You are not logged in.

Announcement

*** NOTICE: forum.openstreetmap.org is being retired. Please request a category for your community in the new ones as soon as possible using this process, which will allow you to propose your community moderators.
Please create new topics on the new site at community.openstreetmap.org. We expect the migration of data will take a few weeks, you can follow its progress here.***

#1 2011-08-02 16:59:26

swejzi
Member
Registered: 2011-08-02
Posts: 1

2 druhy zpoplatnění silnic

Zdravím Vás
Narazil jsem na problém se zpoplatněnými silnicemi. Pro zpoplatněné dálnice a rychlostní komunikace se doposud používal tag toll=yes. Ovšem dnes jsem narazil na silnici 1. třídy, která byla údajně zpoplatněná. Kontaktoval jsem tedy autora a podle mého očekávání ji takto označil, protože obsahuje mýtné brány pro náklaďáky, které tu musí platit mýto. Jenže tady nastává problém. Já používám aplikaci GpsMid pro navigaci a ta bere v potaz tag "toll=yes" a pokud mám nastavené, že se chci vyhnout placeným úsekům (zpravidla dálnicím a rychl.komunikacím) tak mě to nepustí ani na tu silnici 1. třídy, která je placená jen pro vozy nad 3,5 tuny, byť mám osobák. Bude tedy asi nutné vymyslet nějaké nové značkování pro silnice s mýtem pro vozy nad 3,5 tuny. Možná, že již něco takového je, každopádně na wiki pod CZ:Map Features je uvedeno pouze toll=yes.

Swejzi

Offline

#2 2011-08-11 17:25:18

LM_1
Member
Registered: 2011-08-11
Posts: 2

Re: 2 druhy zpoplatnění silnic

Offline

Board footer

Powered by FluxBB