Mapowane w Warszawie

Przy ul Nowoursynowskiej w Warszawie mieszka mnóstwo polskiej smietanki, VIP na VIP´ie.
Wlasciwie nie ma w kraju drugiego miejsca o takiej ich koncentracji.
Moze fajnie by bylo dokladniej zmapowac ta okolice by wygladala lepiej od Google?

Systematycznie uzupełniam Ursynów i okolice począwszy od Kabat, ale do Nowoursynowskiej nie mam już cierpliwości, bo nie mogę znaleźć co mam zmienić, żeby początkowe numery (chałupy z adresami ponanosiłem) wyszukiwały się w Warszawie (korzystam z osmand-a) - w tym temacie proszę o podpowiedź.

Przy okazji sugeruję choćby wyrywkowe nanoszenie adresacji przy długich/trudnych ulicach - Nowoursynowska do takich należy, bo ma np. ten sam numer domu z różnymi indeksami literowymi przy różnych ulicach, oraz grupy budynków oddalonych od głównego ciągu ulicy.
Adresacja długich ulic jest w miastach bardzo istotna. Ja przestałem dorzucać się do UMP po tym jak znajomi którym wgrałem tamtą mapę na Garminy narzekali, że brak dobrej adresacji uniemożliwia im korzystanie z nawigacji - a tam nie ma indeksów literowych i panowanie nad numeracją jest beznadziejne.

Jeśli chodzi o google maps, to nie zauważyłem (przynajmniej w okolicy Kabat) żeby była lepsza od OSM, ja staram się, żeby OSM była lepsza od Targeo (i miejscami na pewno mi się to udaje).

Czesc,
niestety nie umiem specjalnie pomóc w temacie wyszukiwarki osmand. To chyba pytanie do twórców tego softu.
Niekiedy chyba nic nie poradzimy na balagan w numeracji tworzony przez administracje panstwowa.
Jedyne co mozna chyba robic, to nanosic stan faktyczny, bo predzej czy pózniej ktos sie zajmie taka tematyka i spróbuje znalezc zadowalajace rozwiazanie.

W kazdym razie dzieki serdeczne za Twoja duza ilosc dobrych edycji w Warszawie.
Mam nadzieje ze nikt Cie przynajmniej nie wylegitymuje na niektórych odcinkach Nowoursynowskiej gdy bedziesz mapowal :slight_smile:

Ale co ma VIP do OSM?

VIP do OSM ma to, ze np. decyduje czy udostepnic materialy posiadane przez GUGiK stowarzyszeniu OSM Polska.

Kazdy zas kto czyta po raz pierwszy o OSM odruchowo zaglada, czy jego ulica juz jest.
A jak nie ma, to jest zdanie, za to jest slaba mapa.

Ja tylko chciałem króciótki komentarz odnośnie ump, przepraszam że nie na temat.
Wiesz, twoi koledzy będą marudzić tak samo na osm jak i na ump to po pierwsze (być może na osm nawet więcej). Po drugie która z komercyjnych map zawiera indeksy literowe? Poza Automapą żadna. Jeżeli więc twoi koledzy marudzą że nie ma indeksów literowych, to żadna mapa na Garmina, Tomtoma czy inne jeszcze ustrojstwo ich nie zadowoli. A że przydałyby się indeksy literowe dla numerów zarówno w Garminie (w tym ump) jak i TomTomie czy innym Beckerze to już inna inszość. Z tym że w UMP zaczynamy powoli sobie z tym problemem radzić i powoli numerki z indeksami są już wprowadzane.

Z ciekawosci: co to sa indeksy numerowe w tym rozumieniu w jakim dyskutujecie?

Dyskutujemy o numerkach domów z literkami np 25a, 30b, czy innych dziwolągach np 21/29. Nie wiedzieć czemu twórcy komercyjnych map czegoś takiego nie uwzględnili (za wyjątkiem oczywiście AutoMapy).

Przewidzieli, tylko Navteq i Teleatlas musza to teraz pozbierac. Zanim to trafi do produkcji potrwa jeszcze ze 2 lata…

Okolice Nowoursynowskiej wczoraj skończyłem (zostały uliczki na niektórych zamkniętych osiedlach), ale jakiś czas temu postanowiłem zrobić w OSM najlepszą dostępną mapę dzielnicy Ursynów.

Zostały okolice na zachód od Puławskiej i między Puławską a Lasem Kabackim - przy czym mapuję je od dłuższego czasu (wyrywkowo, w zależności od tego gdzie akurat jeżdżę rowerem).

Na razie skupiam się na ulicach i istniejących budynkach z adresami, oraz ciekami wodnymi, drogami rowerowymi i istotnymi ciągami pieszymi oraz istotnymi ogrodzeniami.

Dorzucam po trochu systematycznie, ale jak by ktoś pomógł, to było by łatwiej (no może poza balrogiem, bo upierdliwe jest ponowne nanoszenie przebiegu świetnie znanych mi dróg itp.)…

Ale o co chodzi? :slight_smile:

O precyzję/staranność i nie psucie tego co jest dobrze.

(“nie psucie” pisze się łącznie, ponieważ jest to rzeczownik odczasownikowy – Zibi)

[citation needed]

I szczerze mowiac mialem ta sama uwage do Ciebie (ale nie na Ursynowie)

Napisz proszę, gdzie i o co chodziło, żebym wiedział jakiego typu błędy popełniam.

Proszę wejść na irca i tam sobie powyjaśniać te kwestie, będzie szybciej.