Kolejne Mapping Party - Ustka, 8-10 lipca

Czy ktos chcialby nominowac miejsce kolejnego Mapping Party? Na razie proponowana byla Leba i okolice, lub inny punkt na linii brzegowej. Proponowane daty to 8-10 lipca a w Lebie jest wtedy ciekawa impreza, ale samo miasto ma juz troche szczegolow zarowno w OSM jak UMP.

Przebić się na wybrzeże na weekend w lato nie ma szans w sensownym czasie. :frowning:

Obejrzyjcie Zdunska Wole: Polowy miasta, jak przeciete nozem - po prostu… brak.
Jest blisko Lodzi i dobry dojazd.

Wygląda jak częściowy import z UMP. W ciągu dwóch miesięcy naliczyłem się jednej edycji w Zduńskiej, Twojej :slight_smile: Więc chyba można bezpiecznie stwierdzić, że dzieje się tam niewiele. Ode mnie to jest jakieś 3.5h drogi, więc może udałoby mi się wyrwać… +1 dla Zduńskiej.

Łeba… Z pół dnia podróży dla mnie…

/me proponuje Ustkę (w kategorii miejscowości nadmorskich) i +1 dla Zduńskiej.

Gdybyscie sie zdecydowali na Zdunska, to uderzyl bym tam do urzedu miasta: W miejscowosci jest schronisko gdzie mozna przenocowac i mysle ze pokryto by koszty noclegu.

Hej Marku
Czy jeśli zdecydowalibyśmy się na Zduńską Wolę to będziesz tam obecny?

Tak. Przyjade.
Musze tylko ustalic terminy z mom szefostwem: mniej wiecej miedzy 1 a 10 sierpnia jestem w USA w osrodku rozwojowym Navteq, no ale po tym terminie jak najbardziej.

Aha, czyli Zduńską Wolę zostawiamy na sierpniowe mapping party.
W takim razie wracamy do tematu Ustka/Łeba w lipcu?

Zduńska w sierpniu - ok :). A w lipcu Ustka, skoro tam jest więcej do zrobienia :slight_smile: imo :smiley:

Tylko, że jest co do morza kilka propozycji, które zasłyszałam i które warto by omówić.

  1. rowery czy stacjonarnie w Ustce?
  2. jeśli rowery to czy namioty?
  3. a jeśli stacjonarnie to jak robimy z noclegiem?
    Bo na pewno trzeba rozwiązać to jakoś inaczej niż ostatnio, żeby osoby, które się zadeklarowały i pojechały nie musiały znów płacić za tych, którzy się zadeklarowali i wycofali ;/

PS. Zibi nie krzycz, że dwa posty… Wybacz… Postaram się więcej tak nie grzeszyć :stuck_out_tongue:

tuuli:
Trudne pytania :slight_smile:
Ja raczej przyjadę samochodem i tym razem bez roweru, a za to z rodziną więc mi bardziej stacjonarne pasują…

A ja bede mial rower, jesli nie bede mial kolizji terminow.

Tzn. ja uważam, że raczej zróbmy MP stacjonarne - kto przybędzie z rowerem to sobie pojedzie w świat, ci niezroweryzowani będą przemierzać Ustkę wzdłuż i wszerz. Minus dla chcących jechać wzdłuż brzegu, że będą musieli wrócić do Ustki na noc, ale czego się nie robi, żeby spotkać się z innymi mapowiczami? :wink:
Co do kwestii namiotów - trzeba znaleźć takie lokum, żeby dało się rozbić namiot i były pokoje gościnne - coś takiego jak ostatnio tylko z większym podwórkiem bez niespodzianek w postaci psich/kurzych/kocich kupek.

Boję się, że trochę za późno się za to zabieramy, będzie problem z rezerwacją.

W Ustce znalazło się jeszcze miejsce w domkach kampingowych. Na miejscu jest też pole namiotowe.
Pozwoliłem sobie dokonać odpowiednich modyfikacji pod adresem http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Spotkania/2011-07

Prosiłbym o sprawne dopisywanie się, żebyśmy dali radę coś zarezerwować.

Hej
Zbliża się kolejne mapping party - tym razem w Ustce i tym razem pod namiotami. Kto jest chętny niech dopisuje się do listy na wiki: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Spotkania/2011-07
Jeśli komuś nie odpowiada namiot to dostępne są również domki, kontenery i pokoje gościnne - trzeba rezerwować już teraz bo za chwilę może być już za późno, w końcu to sezon wakacyjny :slight_smile:

Notka na naszej stronie: http://openstreetmap.org.pl/osm/2011/mapping-party-ustka-8-10-lipca/

Dodałem informację do kalendarza na stronie głównej OSM: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Main_Page :slight_smile:

Ja proponuję kolejne Mapping Party w Ciechocinku.
Na OSM są praktycznie 4 ulice na krzyż.

Proponuje hashtag #mappingparty-ustka dla wlasnie konczacego sie mapping party. Domyslam sie, ze nie wiele jeszcze zostalo wprowadzone jako, ze camping nie znalazl sie w zasiegu zadnego accesspointu. :slight_smile: Znowu dziekuje wszystkim przybylym za milo i produktywnie spedzone 2.5 dni.

Było super, super, super :slight_smile: teraz tylko czekać na efekty :). Warto było :D. Chyba najlepsze MP jak do tej pory ;). Także dziękuję wszystkim :smiley: to był piękny i owocny czas :D!