Трохи помапивши перед сном, як завжди, подивився історію правок свого міста.
Помітив помічника http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/8290572.
Вцілому, я звичайно, вдячний за нові дороги і будівлі. Але не розумію чому були зміщені наявні, накреслені відносно недавно мною ж (чому й помітив - з’явилися v2 на об’єкти).
Припускаю, що це було зроблено або з необережності, або через незнання. Тому засів за переклад пізнавальної сторінки про точність:
Можливо, окремі терміни дискусійні, але думаю, загальний смисл донесений.
Сподіваюся, чтиво буде корисним і утримає новачків від необдуманих правок “неправильних” об’єктів.
понятно
проблема не в самих правках
а в их верификации
в доме 55 вижу свои правки, в 53м - нет O_o
возьмём для примера точку 1294905820
по моим грубым подсчётам она была сдвинута на 1.5 метра
что по сравнению с шириной дома (21 метр) не так уж и много
цель правки - чтобы все дома квартала имели одинаковое смещение от их реального положения
из-за малого количества треков с севера на юг в этой области идеально выровнять подложку проблематично
поэтому точно сказать ухудшил я точность или нет - довольно сложно
ещё хотел бы отметить важность равномерной детализации прорисовки
чем больше проработан конкретный участок карты, тем внимательнее я отношусь к модификации уже существующих объектов
такая эвристика позволяет значительно повысить производительность
логика простая - если в этом месте нарисовано много объектов, значит данные были не раз проверены
если на участке 2 дороги и те кривые, то вероятно что их как кто-то поставил пару лет назад, так больше никто и не притрагивался
по этой же причине качественную отрисовку дорог делаю мелкими отрезками, некачественную - крупными. и если вижу одинокую прямую дорогу с 20ю точками друг за другом, то большую часть этих точек удалю
немного скомкано изложил свои мысли, но надеюсь понять можно
про 53-й будинок - пардон, беру слова назад, очевидно кудись не туди глянув
Так от і я не можу зрозуміти - якщо немає чітких орієнтирів, то який смисл в правках? Тому й переклав статтю: у ній говориться, що вагомою підставою для правки може бути наявність численних треків, з яких можна вивести якісну середню лінію, тільки після цього буде очевидно правильно розташовані об’єкти чи ні.
Сам, коли починав мапити місто, завантажував ділянку якомога більше, На такій ділянці треків досить багато. І тоді можна досить точно визначити правильне зміщення підкладки. Бо важко уявити як в межах одного міста з високоякісними знімками, чітко суміщеними по краях, може трапитися так що зміщення відрізнятиметься в різних частинах міста. Отже, один раз знайшовши правильне зміщення, коли усі треки по місту красиво лягають на дороги, можна сміливо робити закладку і використовувати його при роботі по всьому місту. Що й роблю.
А ще не погоджуся, що давність правок може корелювати з достовірністю. Один раз правильно замаплена дорога буде правильною завжди (за винятком серйозних реконструкцій). Я б ніколи не вилучав проміжні точки, бо не маю можливості визначити, чи знаходяться вони на одній лінії. “На око” - не метод. А така деталізація може свідчити, що у маппера був певний матеріал. Може він краще знає нюанси конкретної дороги, які не завжди навіть з супутника видно - тільки з землі. До того ж, не усі треки викладуються в паблік. В мене самого вже мабуть кілька сотень пішохідних треків, які я ніколи не викладу щоб не засмічувати OSM, бо кожен з них окремо не має достатньої якості. Але якщо скласти докупи десяток-другий таких, то це вже добрий матеріал.
Із вилученням “зайвих” точок непогано справляються боти.
Одним словом, читаємо, користуємося, думаємо
“Сім раз відмір - один відріж” варто зробити одним з принципів OSM
для определения чёткого расстояния между домами треки не нужны - достаточно снимка
это я и сделал - привёл расстояние между домами в соответствие со снимками
да, при этом абсолютное положение изменилось на несколько метров
но так как его всё равно точно не измерить, решил что это не важно
у меня была выровняна определённым образом подложка
по ней я дорисовывал новые объекты
в итоге новые объекты оказались немного смещены относительно старых
и я решил эту проблему смещением старых
мог бы решить корректировкой подложки и смещением новых
но как уже выше пояснил - не посчитал это необходимым
в общем случае, может отличаться!
не отличалось бы в случае идеально ровной поверхности земли
но стоит появиться какому-то холмику - всё, надо менять смещение
Да, все вірно, в межах одного міста можуть бути різні зміщення супутникових знімків. Все залежить: а) від рельєфу, б) від набору мозаїк з різних супутників (знімки можуть бути зроблені під різним кутом до поверхні), с) похибок GPS (зараз точність визначення координат 10м)
Взагалі тема планувалася як анонс перекладу пізнавальної сторінки про точність в OSM, http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Accuracy - показані там нюанси не усім очевидні, але дуже важливі.
Та, схоже, вона плавно змінюється в тему конкретної місцевості. Так скоро пора буде відкривати гілку по Полтаві (може по кожному з обласних центрів чи областей чи й більше?)
Не хотілося б забалакувати стратегічне питання тактичними нюансами
Ну та раз вже балакаємо про конкретику, то маю перевагу - знаю де ці горбочки знаходяться. Майбутнім мапперам на замітку: практично усе місто рівнинне, за винятком 1) ставків, позначених на карті - вони в природньому заглибленні; це заглиблення продовжується далі і проходить по 2) західному кордону міста (там глибокий яр); 3) трохи менше заглиблення є на південному кордоні міста (спільному з Розсошенцями); 4) за Розсошенцями, після кладовища ще один глибокий яр; і 5) на відстані близько 1 км від центру міста у східному напрямку починається спуск вниз, який триває, не доходячи близько 1км до ріки Ворскли, ну а вздовж Ворскли - мікрорайон “Левада” теж практично рівнинний.
Вирівнювання робив по рівнинній частині міста (яка переважає), яку й маплю, тому результат вважаю досить точним. Зробив у JOSM закладку для Bing на значенні -29.37; 0.00.
До речі, карта висот доступна прямо в OSM - див. Cycle Map.