OpenStreetMap Forum

The Free Wiki World Map

You are not logged in.

#151 2017-07-17 07:50:08

dawid_swider
Member
Registered: 2014-03-24

Re: Mapfactor Navigator Free - darmowa nawigacja offline

Witam,
wiem, że się powtarzam ale czy macie jakiś pomysł aby nakłonić/zmusić chłopców z Navigatora aby w końcu usprawnili moduł wyszukiwania adresów tak aby miejscowości/ulice nie były pocięte pod względem granic administracyjnych/dzielnic/itp.?
Wielokrotnie do nich pisałem. Postawiłem też taki wątek na ich forum... Daremny trud

#152 2017-07-17 07:53:01

marek kleciak
Member
Registered: 2010-10-11

Napiszemy jako stowarzyszenie do nich. Przygotuj tekst.

Oraz.. złóż deklarację członkowską na zarząd@openstreetmap.pl

wink

#153 2017-07-17 08:55:40

dawid_swider
Member

marek kleciak wrote:

Oraz.. złóż deklarację członkowską na zarząd@openstreetmap.pl

wink

Zbyt dużym jestem amatorem aby aspirować do miana członka stowarzyszenia wink

#154 2017-07-17 09:05:32

marek kleciak
Member

Terefere smile
Myślisz że my jakimiś półbogami jesteśmy czy jak? Tutaj wszyscy jesteśmy równi i za to lubię ten projekt...

#155 2017-07-17 14:05:32

wmyrda
Member
Registered: 2014-07-07

dawid_swider wrote:

Zbyt dużym jestem amatorem aby aspirować do miana członka stowarzyszenia wink

E tam. Ja nim do przedwczoraj również nie byłem wink

Natomiast co do sedna sprawy to generalnie jak jest temat związany z OSM to tak to sobie wyobrażam, że by nie pisać jako zwykły kolejny użytkownik w sprawie mapy, nawigacji etc. co może mieć efekt, ale nie musi to zdecydowanie inny wydźwięk ma zgłoszenie się Stowarzyszenia, które z natury reprezentuje większą grupę pod wezwaniem. Dodatkowo siła przebicia takiego Stowarzyszenia będzie większa nim więcej członków będzie mieć.

dawid_swider wrote:

Wielokrotnie do nich pisałem.

Tym prościej będzie napisać do Stowarzyszenia gdyż masz już gotowce wink

#156 2017-07-17 14:13:19

dawid_swider
Member

marek kleciak wrote:

wink

Mówisz.. masz (nie podejmuję się napisania innej wersji językowej):
    Z satysfakcją pragniemy odnotować, że program Navigator Free wykorzystujący mapy OSM jest uznanym produktem nawigacyjnym zarówno w Polsce jak i innych krajach. O jego popularności świadczy choćby liczba pobrań ze sklepu android oraz komentarze do samego produktu.
    Zarząd OSM Polska wraz z sympatykami wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników programu Navigator Free zwraca się z prośbą o uruchomienie przez zespół MapFactor prac zmierzających do usprawnienia procedur wyszukiwania adresów oraz poszczególnych obiektów.
    Otrzymujemy liczne sygnały od użytkowników programu, którzy wskazują na potrzebę oparcia modułu wyszukiwania konkretnych miejscowości w oparciu o kody pocztowe „addr:postecode + addr:city/addr:place” (nie jak dotąd w rozbiciu na granice administracyjno-prawne), scalenie ulic wraz numerami obiektów w jednostkowe zbiory  ”addr:street/addr:place” oraz dodanie możliwości wyszukiwania obiektów na podstawie nazw ”addr:name+addr:postecode”. Wymienione poprawki znacząco uproszczą cały proces wyszukiwania.
    Jednocześnie gratulujemy całemu zespołowi MapFactor stworzenia jednego z najlepszych programów nawigacyjnych wykorzystujących mapy OSM.

#157 2017-07-17 14:30:28

marek kleciak
Member

Gut,
napiszemy do nich.
Jeszcze tylko tak z tuzin screenshotów gdzie jest źle z podaniem georeferencji do mapy OSM.

#158 2017-07-18 09:59:48

dawid_swider
Member

marek kleciak wrote:

Gut,
Jeszcze tylko tak z tuzin screenshotów gdzie jest źle z podaniem georeferencji do mapy OSM.

Tu nie ma co dołączać. Oni doskonale wiedzą doskonale o co chodzi. Opisane wyżej problemy występują przy każdej próbie znalezienia miasta/wsi czy ulicy z konkretnym numerem.
Podaję link do ich forum, na którym pisałem o tym: http://forum.mapfactor.com/discussion/6 … ng#Item_10

#159 2017-08-03 11:52:26

dawid_swider
Member

Napiszcie proszę info jak pismo wyjdzie do MapFactor lub ewentualnie jeśli otrzymacie od nich jakąś odpowiedź.

#160 2018-11-27 09:57:14

RicoElectrico
Member
From: Trójmiasto
Registered: 2012-07-01

MapFactor zyskał nową, wygodniejszą wyszukiwarkę. Wystarczy pisać w jednym polu.

https://m.imgur.com/a/ApUvRVT

Last edited by RicoElectrico (2018-11-27 09:57:41)

Board footer