Існує сервіс по вимірюванню відстаней між адресами на мапі ОСМ, як наприклад у візікома чи гуглмапс?
cloudmade я так розумію уже не оновлюється?
Чому ж? Оновлюється КлоудМейд, але із затримкою десь у 3-4 тижні, принаймні так у Дніпропетровську.
На http://osm.amdmi3.ru/ можна знайти багато різних сервісів пов’язаних або заснованих на ОСМ.
може http://www.yournavigation.org/ та http://openrouteservice.org/ стануть в нагоді.
http://www.yournavigation.org/ сподобався.
Просто цікавить сервіс типу… на сайті меню вибору/вводу вулиці, далі вивід з бази існуючих номерів будинків на цій вулиці - точка старту, і так само фініш. Щоб сервіс відображав відстань між точками по дорогах.
Гарний сервіс. Цікаво лише як часто він оновлює дані. На сьогодні - більше місяця:
Routing data from planet file: 2011-03-17
Бо багато ходжу пішки, маплю щоб знайти найкоротші маршрути. А він зображення вулиць з OSM підкладує актуальні, а маршрути кладе так, наче їх ще нема.
Знайшов ще от JOSM-плагін. Можна використати для персональної маршрутизації, не чекаючи оновлення онлайн-служб:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/Routing
Не одразу зрозумів як ним користуватись, думав - зовсім бажний плагін, але прочитавши http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=137742, призвичаївся.
Треба:
-
Завантажити шар з даними.
-
Меню Маршрутизація - Додати шар маршрутизації, зробити його активним (зелена галочка поряд)
-
Натиснувши на кнопку з прапорцем і плюсом, позначити місце призначення маршруту (це повинна бути точка саме на маршруті, а не в стороні, не на будівлі). Місце призначення буде позначене зеленим прапорцем. Якщо ні - треба збільшити масштаб і точніше прицілитись.
-
Аналогічно поцілити в початкову точку маршруту.
Плагін не ідеальний, але тим не менше особисто мені він вже відкрив новий несподіваний шлях (після багаторічних мандрів різними манівцями, які я вважав оптимальними).
На жаль він ще й ігнорує різні заборони для руху. Наприклад може прокласти маршрут через приватну територію на яку ви просто не зможете попасти (зачинені ворота, охорона і т.і.)
http://yournavigation.org/ нарешті оновив базу:
… і тепер “бачить” дороги та об’єкти, присутність яких раніше ігнорував.
Потестив і на піших маршрутах поставив би 4 за 5-тибальною шкалою. Шляхи highway в статусі нижче residential, схоже, не помічає - ні стежок, ні тротуарів, ні дворових проїздів. Якщо на дорозі блок, він стає нездоланною перешкодою для пішохода. Туристам ще куди не йшло, а місцевим жителям скоротити шлях не допоможе.
Напевне що буде корисний колісним мандрівникам. Напрям руху на магістралях з одностороннім рухом враховує.
Попередній файл був за 17 березня. Виходить, період оновлення - орієнтовно раз на квартал.