Rejestracja Stowarzyszenia OSM Polska

Jak wygląda sprawa rejestracji naszego stowarzyszenia?
Ktoś coś wie?

Wie Rafal Jachowicz który ma z pismami isc do KRS

UWAGA UWAGA!!

Wszystkie pisma zostały zebrane, poprawnie wypełnione wnioski również. Dnia 11-03-2011, czyli w piątek udaliśmy się do KRS’u zarejestrować Stowarzyszenie wraz z Adamem Mencwalem (Adam i ja jesteśmy jak wiadomo członkami komitetu założycielskiego)

Wskutek naszej nadgorliwości (tak to nazwę) na spotkaniu popełniony został jeden poważny problem, mianowicie:

  1. Ponieważ na zebraniu założycielskim wybrany został zarząd, komitet założycielski przestaje istnieć (takie jest prawo, ponieważ od momentu powstania zarządu, tylko on może reprezentować Stowarzyszenie) i nie mogliśmy poprawnie zarejestrować Stowarzyszenia, bo nie mieliśmy takiego prawa.
  2. Co prawda w statucie jest wpis, że dwóch członków zarządu działających łącznie może reprezentować zarząd (czyli akurat Adam i ja), ale w tym konkretnym przypadku, którym jest zgłoszenie Stowarzyszenia w KRS, potrzebne są wszystkie podpisy.
  3. Ponieważ zarząd został już wybrany, na wszystkich dokumentach potrzebne są podpisy WSZYSTKICH członków zarządu.

W związku z tym musimy skompletować jakoś te podpisy. Najbardziej martwi mnie sprawa z Markiem, bo przecież to będzie dla niego ciężkie do zrealizowania, aby przyjechać z Niemiec tylko się podpisać.

PROSZĘ WSZYSTKICH CZŁONKÓW ZARZĄDU O KONTAKT: 691-971-352 (mój numer tel.)
w celu omówienia miejsca i czasu podpisania dokumentów.

Pozdrawiam wszystkich :slight_smile:

Wydaje mi się to nierealne, abyśmy się spotkali jeszcze raz i podpisali. Nie możemy tego zrobić via poczta?

Proste:
Bedzie ten sam dokumet 7 razy, za kazdym razem podpisany przez jednego z nas.
Wysylasz mailem dokument, my sobie go drukujemy i wysylamy Ci poczta.
Mam nadzieje ze Balrog bedzie to mógl szybko zrobic z USA (pozdrowienia :slight_smile: )
Marek

Wszystkie podpisy muszą być obok siebie na każdym z dokumentów niestety…

Proszę o kontakt telefoniczny jeśli można. Mam pomysł jak to załatwić: 691-971-352

Kto wam tak dziwnie zinterpretował te zasady? Pani w okienku w KRS? One często nie wiedzą różnych rzeczy i mocno nadinterpetują wszystko. Komitet założycielski istnieje do czasu spełnienia swojej funkcji - niezależnie od zarządu - zarząd może w ogóle zacząć działać dopiero od momentu rejestracji w KRS… W przypadku Wikimedia Polska - mieliśmy też wybrany zarząd i nie było żadnego problemu z rejestracją stowarzyszenia przez komitet założycielski. Jakby zarząd nie został wybrany - to po rejestracji istniała by konieczność zwołania Walnego i wybrania tego zarządu.

Bylbys tak dobry i poszedl z Rafalem do takiego okienka? Mysle ze nie dasz sie splawic :slight_smile:
Marek

Wierzę Polimerkowi :slight_smile: Mimo wszystko ta pani w okienku właśnie powiedziała, że to musi być w ten sposób załatwione, bo proces nie przejdzie… Odmówiła również przyjęcia dokumentu KRS-WF, czyli formularza z komitetem założycielskim, więc tak czy siak trzeba będzie się tam przejść jeszcze raz uzupełnić papiery o dokument KRS-WF, jeśli Polimerek ma rację.

Pod TYM NUMEREM: 3793/11/016

prowadzone jest postępowanie rejestracyjne :slight_smile: można śledzić postępy :stuck_out_tongue:

News: Zostanie podpisane porozumienie Stowarzyszenia na poczatek na terenie woj Lodzkiego. Umozliwi to prace na podkladach panstwowycha wiec lepszej jakosci niz Bing. Trzeba tylko poczekac do zakonczenia rejestracji stowarzyszenia.

Czyżby łódzkie miało być najlepiej zmapowanym województwem w Polsce? :smiley:

W innych województwach też da radę takie coś załatwić? Bing ogólnie jest kiepski…

4/3!!

Bedziemy sie starac wszedzie, po to jest stowarzyszenie.
Jesli ruszy jedna wzorcowa umowa to bedzie to mozna zaimplementowac takze w innych województwach. Jak na razi wszyscy czekaja na to, jakzostanie prawnie w Polsce zinterpretowana dyrektywa Inspire, bo sa pewne niejasnosci.

& co do Lodzi: Skoro to jeden z najladniejszych rejonów w Polsce to i warto by to wszystko odpowiednio zmapowac ,o)

UWAGA UWAGA!!!

Dzisiaj byłem w KRS i dostałem, można powiedzieć oficjalne, potwierdzenie, że Stowarzyszenie OpenStreetMap zostało pomyślnie zarejestrowane, a 29 kwietnia 2011 wszystkie dokumenty zostały wysłane na adres korespondencyjny do Pana Prezesa :slight_smile:
W nich znajduje się numer KRS Stowarzyszenia… Powinno niedługo dotrzeć, jeśli nie już…

Wszystkim członkom Stowarzyszenia gratuluję i pozdrawiam

Dostalismy statut OPP czy musimy skladac podanie?

Jeszcze nic do mnie nie dotarło :]

Czekam z niecierpliwością.

Na OPP będzie trzeba złożyć dodatkowe podanie chyba… W tych składanych dokumentach nie było wniosku o OPP

No to mamy zadanie drogi Zarzadzie :slight_smile:

Z OPP to nie jest tak szybko. Myślę, żedopiero w 2013 roku będziecie mogli starać się o OPP. Dopiero rozliczający się z PIT do 30 kwietnia 2014 r. będą mogli wpisać OSM Polska do swojego zeznania podatkowego.
http://www.ngo.pl/x/423536

Szybko czy nie, faktem jet ze zrobic to warto, tym bardziej ze spelniamy warunki…