Okolica jest wyrysowana zapewne na podstawie Yahoo, gdzie chyba sięga + import UMP. Teraz sięga tam chyba Bing, więc mieszkańcy z okolicy mogą to sprawdzić.
Hej, tez sledzilem ten watek na liscie UMP i mialem zamiar to poprawic zanim ktos sie zorientowal ze OSM ma ten sam blad co Google, ale nie zdazylem
Trzeba przyznac, ze UMP ma to swietnie udokumentowane – ponoc jest 5 administracyjnie istniejacych (ale nieistniejacych w rzeczywistosci) ulic w Piasecznie i 8 w Grodzisku Maz. http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Zawarto%C5%9B%C4%87/Piaseczno_powiat
Mysle ze w tym wypadku mialoby sens zmienic ta ulice na highway=planned – nie bedzie sie renderowac ani nawigowac, ale informacja pozostanie.
Moja osobista wymowka dla rysowania z innych map (ale nie chronionych prawem – np. dlatego ze sa zamontowane na stale w publicznym miejscu) jest taka, ze routingu raczej to nie pogorszy, a pozwala zrobic bardzo szybkie postepy w niezmapowanych miejscowosciach.
Nie widziałem tego wątku na UMP (nikt nie podał linka, BTW), ale jak dla mnie problem tej ulicy jest rozdmuchany - na OSM jest to narysowane jako ślepa ulica, więc routingu nie psuje, a administracyjnie ona tam chyba jest.
(highway=planned renderuje się w Mapniku - w połączeniu z construction=* )
Ta konkretna ulica oczywiscie nie wielka roznice robi, ale pokazuje ze opieramy sie na malo wiarygodnych zrodlach i ze pewnie takich bledow jest calkem sporo. A osm chwali sie, ze jest najdokladniejsze bo wisdom of the crowd itp.
BTW zmienilem ta ulice na highway=planned i znikla z Mapnika (oprocz samej nazwy… ale nazwa renderuje sie chyba nawet kiedy Mapnik nie zna tagu)
Tu jest link do watku, ale oni wymagaja zalogowania do przegladania archiwow.