witam
Mam pytanie czy orientujecie się z jakich danych w OSM brane są informacje do określenia pozycji adresowej na podstawie długości i szerokości geograficznej ?
Po wywołaniu :
http://nominatim.openstreetmap.org/reverse?format=xml&lat=51.64094222222222&lon=17.782435555555555&zoom=18&addressdetails=1
Dostaję informację że to:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<reversegeocode timestamp='Sat, 04 Dec 10 06:04:11 -0500' attribution='Data Copyright OpenStreetMap Contributors, Some Rights Reserved. CC-BY-SA 2.0.' querystring='format=xml&lat=51.64094222222222&lon=17.782435555555555&zoom=18&addressdetails=1'>
<result place_id="124846051" osm_type="node" osm_id="1018755945">88, Gorzycka, Zębców, powiat oleśnicki, 63-400, Greater Poland Voivodeship, Poland</result>
<addressparts>
<house_number>88</house_number>
<road>Gorzycka</road>
<village>Zębców</village>
<county>powiat oleśnicki</county>
<postcode>63-400</postcode>
<state>Greater Poland Voivodeship</state>
<country>Poland</country>
<country_code>pl</country_code>
</addressparts>
</reversegeocode>
Generalnie wszystkie parametry są ok z wyjątkiem:
Zębców - to dzielnica miasta, niestety brak pozycji lub żeby stwierdzić jakie to miasto;
powiat oleśnicki - powiat oleśnicki leży jakieś 100km od powiatu Ostrowskiego, można to gdzieś jakoś poprawić ?