Zmiana bardzo na plus. IMHO aż by się prosiło zrobić to samo dla stojaków rowerowych typu bicycle_parking=wall_loops, które często są umieszczane np. przed sklepami, itp - w realu ledwie dostrzegalne, a na mapie rzucają się w oczy bardziej niż sam sklep czy budynek, przed którym stoją
Jest też mniej rzucająca się w oczy zmiana w wyświetlaniu pól golfowych - są zmiany kolorów i więcej detali, np. tu:
[ https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/4381 ]
Cześć, miło mi gościć po raz pierwszy na tym forum. Mam nadzieję, że to odpowiedni wątek.
Pracuję obecnie nad obszarem gdańskiego ZOO.
https://www.openstreetmap.org/#map=17/54.41482/18.53264
Zauważyłem, że duża część węzłów oznaczonych attraction=animal nie wyświetla się w widoku domyślnym, szczególnie w północnej i zachodniej części obiektu. Nie jest to kwestia “świeżości” zmiany, ponieważ niektóre z takich węzłów mają już ponad dwa lata, a niektóre zastąpiłem nowymi w zbliżonej lokalizacji. W mapy.cz wszystko wyświetla się w porządku. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją albo wie, jak temu zaradzić?
Mają inne tagi - brak im tourism=attraction.
Niby bardzo proste rozwiązanie, a jakoś tego nie zauważyłem. Dzięki za szybką odpowiedź!
Pytanie poboczne: a czemu właściwie te POI są poza obrysem budynku?
Luźne pytanie do naszych dwóch ekspertów od osm-carto: Gdyby był możliwy pre-processing (to jest: np. generalizacja geometrii, wzbogacenie danych w wyniku analizy jak choćby gęstość POI w pobliżu), to jakich zmian byście dokonali w tym stylu?
Najbardziej to generalizacja sieci rzek na średnim i niskim poziomie, czyli w jakimś oddaleniu, kiedy nie widać już szerokości.
+1
Zacząłem się temu przyglądać 5 lat temu:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/2688#issuecomment-320518004
A 3 lata temu znalazłem http://riverbasinmap.com (już chyba nieczynne) i tam tak to wyglądało:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/2688#issuecomment-481617979
Wydaje mi się, że bez systemu klasyfikacji dla waterway=river ciężko będzie wydzielić duże rzeki, a tym bardziej zapewnić ciągłość linii (do tego pewnie i tak jakiś algorytm sprytny jest potrzebny).
Na własne potrzeby łączę odcinki rzek po nazwie i próbuję łączyć w (multi)linestringi. W zależności od wartości skali, wyświetlam rzeki o długości większej niż xxx. Cieków oznaczonych tagiem width jest jak na lekarstwo. Teoretycznie możnaby się posiłkować danymi z BDOT10k, gdzie szerokosc jest podana. Dodatkowym utrudnieniem w ciągłości rzek są mosty/przepusty, z których usunięty jest name. I znów, możnaby się pokusić o sprawdzenie nazwy cieku po obu stronach przepustu. Dodatkowym aspektem do uwzględnienia jest obszar natural=water, water=river często (ale nie zawsze) narysowany dla większych rzek.
Pozdrawiam,
Grzesiek
Z rzekami dla mnie bardzo nieintuicyjne było, że należy je mapować również po dnie zbiorników wodnych - i na Carto renderuje się nazwa często pośrodku zbiornika. Uważam że to mylące, ale nie porywam się na próby poprawy
Od paru dni jest nowa wersja OSM Carto: https://www.openstreetmap.org/user/pnorman/diary/400727 i zmiany są już widoczne.
A w niej przede wszystkim wyświetlanie nieutwardzonych dróg innym wzorem.
Prace nad tym trwały 10 lat.