To zapytanie w Wesołej według opisu sprawdza kody pocztowe, a w rzeczywistości - numery budynków.
Poprawione
Można prosić o aktualizacje serwera 2?
Wielkie dzięki dla marimila za dzisiejsze aktualizacje wizualizacji po okresie krótszym niż miesiąc.
Jesteś lokomotywą na OSM.
Ponowna prośba o aktualizacje serwera 2 dla osmapa.pl/w/… area, maxsped i pozostałych. Ostatnia miała miejsce 22.stycznia.2017
Właśnie uczę się używać PostGIS-a. Jest ktoś w stanie powiedzieć, jak w optymalny sposób sprawdzić które budynki nie leżą na żadnym z landuse/amenity? Celem jest sprawdzenie gdzie jest biednie z landuse
Zapytanie nie musi być super dokładne, domyślam się że optymalnie będzie przekonwertować wpierw budynki do punktów (centroid lub dowolny wierzchołek). To już mam obcykane
W sumie dawno z PostGIS’em nie siedziałem ale czy nie najłatwiej scalić wszystkie landuse w jedno i odjąć od Polski?
Nie wiem czego w sumie się spodziewać przy operacjach na tak wielkich obszarach i czy VBox mi nie eksploduje
Najbardziej interesują mnie budynki, bo to w miastach (i ogólnie miejscach zaludnionych) brak landuse razi najbardziej. Pokrycie landuse=farmland jest bardzo nierówne i nie zawsze mam pewność że tereny zostały dokładnie otagowane (łąki, pastwiska).
Inną rzeczą którą chcę zbadać jest sytuacja gdy ktoś narysował połowę budynków w mieście i zrobił sobie fajrant.
Miałoby to się odbywać na następującej zasadzie: porównujemy liczbę punktów adresowych nieleżących w budynkach do liczby punktów które albo leżą w budynku, albo są z budynkiem scalone.
Zakładamy oczywiście, że został dokonany w miejscowości import adresów, co w praktycznej większości miasteczek i miast jest prawdziwe.
Zależy jaki masz schemat… dla schematu osm2pgsql:
Select bud.*
from planet_osm_polygon bud
left join planet_osm_polygon ame on ame.amenity is not null and ame.landuse is not null and ST_Intersects(ame.way, bud.way)
where bud.building is not null and ame.osm_id is null
Potrzebujesz indeksy na amenity, landuse, building i way i nic nie powinno wybuchnąć
Jakbyś miał jakieś pytania o PostGIS-a to jestem dostępny na skype najczęściej (jendrus305) albo pod telefonem… niestety na forum zaglądam średnio co 3 miesiące
Zrobiłem wizualizację, która pozwala poprawiać POI mające adres i nazwę, lecz brak im określającego je tagu. Jest to moje zadanie MapRoulette odtworzone przy użyciu PostGIS i Mapbox GL JS. Na tę chwilę jest 1614 obiektów do poprawienia.
Po przybliżeniu pokazują się nam nazwy, które są klikalne, otwiera się popup z tagami.
Szczególnie dużo jest tego w Warszawie i Wrocławiu
Gdyby się okazało, że przeoczyłem jakiś “określający” klucz, to proszę mi dać znać. Fałszywych alarmów powinno być już teraz mało.
http://81.190.124.187:31337/QA_map/map_poi2.html
Disclaimer: Strona może bardzo rzadko być nieosiągalna z winy mojego dostawcy Internetu. Sam “serwer” (netbook ) jest zaskakująco niezawodny.
Fajny pomysł, tylko ja bym odfiltrował obiekty z tagiem “disused:*”.
Muszę zobaczyć, czy tak się w ogóle da zrobić (w sensie czy indeks GIN na hstore to umie), bo inaczej analiza trwałaby wieki. Póki co mogę powykluczać konkretne disused.
Edit: Powykluczałem disused:shop, disused:amenity, disused:craft, disused:office - zgodnie z tym co znalazłem w wyjściu skryptu. Za 20 min się odświeży.
Edit2: Znalazłem błąd. osm_id jest źle pokazywane jako 2147483647 (2^31-1) dla wartości przekraczających tę liczbę. Musi to być błąd ogr2ogr. Rozwiązaniem tego problemu i innych ograniczeń powinien być upgrade Postgresa (umożliwi dump GeoJSON prosto z niego), co zrobię przy okazji reinstalacji systemu, być może kiedyś w sierpniu.
http://my-notes.osm-hr.org/
Narzędzie pozwala znaleźć nierozwiązane uwagi danego użytkownika / kilku użytkowników (np. swoje )
Część wizualizacji na /w/ w najbliższych dniach nie będzie działać poprawnie.
Jeśli ktoś przegapił dyskusję z wątku o Stowarzyszeniu, to daję znać że uporządkowana lista wszystkich naszych wizualizacji (zarówno tych prezentujących określone dane, jak i tych z błędami/ brakami mapy) znajduje się od teraz na oficjalnej stronie Stowarzyszenia w zakładce “O OpenStreetMap → Nasze wizualizacje”. O ew. zmianach adresów i nowych wizualizacjach informujcie @Zbigniew_Czernik
http://openstreetmap.org.pl/o-openstreetmap/nasze-wizualizacje/
Na liście brakuje wizualizacji obiektów edukacyjnych na którą kiedyś przypadkiem natrafiłem:
http://osmapa.pl/w/edukacja/
W ramach zabawy z QGIS zwizualizowałem rozkład tagu landuse w Polsce:
Wychodzi znacznie dokładniej niż z mapki na Taginfo PL:
Prosta analiza typów dróg - Steve zebrał fundusze na Kickstarterze swego czasu, żeby upublicznić kod:
Ładnie widać że w Polsce największe drogi są już zmapowane (ale trwa ciągle dodawanie informacji i aktualizacje) a co do mniejszych jeszcze dużo brakuje. A tym bardziej jeśli chodzi o ograniczenia skrętów czy ścieżki.