Okee, ik weet nu hoe JOSM het ziet.
Knooppunten (nodes) in de routerelatie doorbreken de continuiteitslijn. Dus die moeten er niet inzitten, hoe handig het ook lijkt, en dat geldt voor alle methodieken.
Verder, de eindjes van routes mogen gesplitst zijn in de routerelatie, maar het begin niet. Er moet minstens een punt gemeenschappelijk zijn: dat is het splitspunt en wordt in de rest van de routerelatie als referentiepunt gebruikt. Ook dit geldt voor alle methodieken, maar in de “rondbreimethode” kan dit dus niet voorkomen.
68 was een gesplitst punt. Route 68-72 begint bij 68. Dan zou die in de clustermethode een gesplitst begindeel hebben, en dan krijg je de methode wel goed, maar de continuity line van de terugweg in de relatie-editor is bagger, daar heb je dan niks aan.
Met de rondbreimethode was het probleem eigenlijk hetzelfde: de 68’s liggen wel dicht bij elkaar, maar er is geen doorsteek, je moet een heel stuk om als je die wil verbinden. 72 is trouwens ook een gesplitst punt, dus eigenlijk zijn de heen- en terugweg volkomen los van elkaar. Dat levert bij alle methoden een probleem! Dus het wordt, inderdaad AlphenseB, kijken hoe je het rondkrijgt! Maar het helpt om te weten hoe de tools werken.
In dit geval werkt het dus allemaal prima, alleen de continuity lijn in de editor is niet goed.
72 was heel makkelijk door te verbinden, en als ik dan de relatie omkeerde was de continuity line goed. Verplichte volgorde hebben we een tijdje geleden losgelaten, dus dit is een mogelijke oplossing voor dt geval.
Om het ook voor JOSM goed te doen en ook nog de volgorde laag-hoog te houden kan je niet anders dan de 68-jes naar elkaar door te verbinden. Toevallig zat het derde 68-punt in het midden, dus heb ik daar de heenweg laten beginnen en ook de terugweg laten eindigen. Dat werkt ook en levert geen continuityfout meer op, terijl 72 een gesplitst eind houdt.
Kortom, hij is nu inderdaad een mengsel van rondbreien en clusteren.
https://cycling.waymarkedtrails.org/#?map=18!51.9181!4.4944