Doen gemeenten wel vaker bij herbouw. Adres alvast plaatsen op het nieuwe pand en dan later bij de sloop van het oude pand het adres daar dan weer verwijderen waardoor de boel weer ontdubbeld is.
Een startende mapper heeft Burgemeester van Thielhof in Wijchen op building=no gezet. Dus het gebouw lijkt van de kaart verdwenen.
Op de luchtfoto en in BGT omtrekgericht zijn het separate appartementsgebouwen.
Ik heb nu even mbv de BGT omtrekgericht deze ingetekend.
In de BAG is het één groot complex… wonderlijk.
Alleen building=yes is in building=no veranderd. Reverten heeft geen zin … Dat lost het niet op.
Die layer komt uit de BAG…
Heb het voorlopig aangepast daar… Zal er straks wel een parkeergarage van maken met layer=1
Ben wel benieuwd of de appartementen apart in de BAG voorkomen. Anders is het inderdaad geen gezicht.
Ik vermoed dat we hier met een ondergrondse parkeergarage te doen hebben (het BAG-pand). Merkwaardig dat de appartementengebouwen geen eigen BAG hebben.
Ik zou een BAG-terugmelding doen.
Zet dat vlak wel als building:part=yes erop met layer=-1, want anders gaat het weer renderen.
Het zal geen openbare parkeergarage zijn vermoed ik. Wacht wel even op de reactie van startende mapper. Dan kan hij de terugmelding doen.
BAG staat nog wel op bouwvergunning verleend, maar buiten duidelijk bouwactiviteiten gespot vandaag, gaarne BAG-import:
Bedrijfsgebouw/kantoor: De Harpen 2 te Geldermalsen https://osm.org/go/0EvwhTJvA-?m=
Volgens OSM sinds 2011 in opbouw (!), is nu af. De geometrie schijnt te kloppen tussen BAG en OSM, dus ik was verleid om gewoon te tags aan te passen en klaar is Kees. Of moet er nog meer gebeuren? Voor de zekerheid vraag ik even eerst.
Ik heb even de vrijheid genomen om ‘construction=yes’ weg te halen, en source:date=vandaag. Is dat OK?
Soortgelijk verhaal hier: https://www.openstreetmap.org/changeset/90756415
Stond jaren lang op construction=yes, ik heb het nu handmatig aangepast. Ook hier hoor ik graag als dat niet goed is.
(ik heb gisteravond een Overpass-query gevonden voor oude features met construction=yes - heel handig!)
Al die andere woningen kunnen we helaas nog niet importeren want BAG (plugin) haalt de buildings niet op (alleen de adres nodes).
Alternatief kan er zelf ingetekend worden, maar ik stel voor liever te wachten op deze BAG correcties.
Ik heb zo al een hele lijst van ToDo’s klaar staan, die ik zo af en toe eens check. Onhandig, maar het is niet anders…
Volgende gebouwen graag importeren, is een nieuwbouwwijk in Hoogvliet Rotterdam. Bouw is inmiddels gestart.
Gebied er omheen zal ik voor me rekening nemen