In winkelcentrum de Bus in Helmond (Nieuwveld) ontbreken enkele winkels, wel de huisnummers maar niet per naam en toenaam. Moet ik dat zelf fixen of gaat dat ook via BAG.
Hoi David,
Welkom bij osm. In de bag staan alleen adressen en gebouwen. De gegevens van de winkels kan je vinden op hun websites, of beter nog door ter plekke te gaan kijken.
Import verzoek: nabij Gooimeerdijk-Oost 12, Zeewolde OSM en BAG
En een vraag: als een gebouw (met tags source=bag uit BAG verdwenen is (alleen de grijze history nog te zien) maar nog wel op OSM staat, en ook nog te zien is op de beschikbare kaarten, wat is dan de juiste handelswijze?
Verwijder het gebouw, in de wetenschap dat BAG niet zomaar gebouwen weghaalt. Ze komen immers uit BAG.
Open een note, om iemand te vragen die dit kan bevestigen dat de gebouwen werkelijk weg zijn.
Geen actie ondernemen. De gebouwen worden wel verwijderd door iemand die het ontdekt, of als er nieuwere kaarten beschikbaar zijn.
(Het gaat in dit geval om deze gebouwen: OSM1 en OSM2)
Groetjes&bedankt!
Als een pand niet meer bestaat mag je het verwijderen. Let wel op dat er geen extra tags op staan die behouden moeten blijven.
Een pand wordt soms uit de bag gegooid omdat het is samengevoegd met een ander pand. Van dit andere pand moet dan de geometrie worden aangepast. Als je dit niet doet maar wel het eerst genoemde pand weggooit maak je de kaart eigenlijk slechter, dus als je je alleen op de bag baseert moet je wel oppassen wat je doet.
Dit gebouw (vermoedelijk handmatig ingevoerd) staat niet op zijn juiste coördinaten en de address node is door iemand verwijderd. OSM:Westerburenweg 8 Schiermonnikoog
Bedankt!
op deze plek bij Meteren, staat een benzinestation waar een mapper (die al eerder voor problemen heeft gezorgd, gezien het commentaar op andere changesets) wat met de BAG gegevens heeft zitten knoeien.
Ik heb het dak van het benzinestation met de hand weer ingetekend, maar misschien is een hernieuwde import mogelijk.
Alleen miste ik de building=retail tag (die heb ik zelf weer toegevoegd).
Maar dat dak, staat dat ook in de BAG? Want dat heb ik maar heel ruw overgetekend van de luchtfoto.
Aangepaste adressen van deze twee appartementencomplexen na een BAG terugmelding: Rembrandtstaete te Doorn. Let op: de database van BAG is geupdated, maar de viewer laat nog half oud/half nieuw zien. (Dat is: als je op het gebouw klikt zie je 2 nodes maar wel alle adressen verschijnen in het rechter paneel) OpenStreetMap en BAG
Alvast bedankt! Als het niet lukt, dan houd ik het in de gaten, en doe ik later nog een verzoek. Laat maar weten.