Ми і раніше вважали, що можна, оскільки закон про авторське право говорить про те, що на дані зібрані держслужбами не розповсюджується його дія, та сьогодні Верховна Рада почала розглядати і проголосувала у першому читанні якись законопроект №2171 “Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних”, в якому однозначно прописано, що [в тому числі] “матеріали генеральних планів населених пунктів і детальних планів території” є відкритими даними і “Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, в тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.”
Можливо зараз законність копіювання з кадастрової карти не так однозначно прописана, але найближчим часом буде однозначніше.
По моим наблюдениям, только на одном зуме, а именно на масштабе 1 : 34K, используются устаревшие данные OSM. Причём это их собственный рендерер, который не рисует здания-мультиполигоны (например, с “дыркой” внутри).
Доброго дня! Цікавить такий момент, як можна проглядати вулицю і номер будинку без перевірки Каптчі? Можливо є обхідні шляхи для вирішення цього питання. Дякую.
Ніяк не можна, вони ж не даремно взяли всі твої особисті дані перед наданням доступу до цієї інформації, сам сиджу клацаю, і чим більше запитів, тим складніше Каптча починає перевіряти, але те що для ділянок можна отримати вулицю і номер будинку уже великий плюс, а то всі села району об’їхати не дуже якось, і люди живучи в селі часто навіть не знають назву вулиці))))
Зробив простенький сервер для обману JOSM. http://uacad2josm.pythonanywhere.com/ - вводити в перше поле вікна додавання WMS-сервера, тоді натиснути кнопку отримати шари.
підтримувати сервер буду по мірі можливості, поки на безкоштовному хості