я проти того, щоб використовувати place=suburb для районів міст
подивився Мінськ, С-Пб, Мюнхен – place=suburb на них добре видно, всі ці назви - це історичні назви місцевостей
подивіться інші міста…
пропонуйте інший тег, якщо вже дуже треба
та на мою думку цілком достатньо існуючих
boundary=administrative
admin_level=7(6 для Києва і Севастополя)
name=‘* район’
і ще…
для київського таксиста/поштаря слова “вулиця Шевченка, Святошининський районСолом’янський район” нічого не означають
більш інформативно буде “вулиця Шевченка, Жуляни”
якщо враховувати тупізм і небажання знати що є чи чого нема ‘‘кожного таксиста’’ ми далеко зайдемо.
Навіщо створювати віртуальний неофіційний розподіл?
Ось офіційний згенерований з osm-даних http://yav.gis-lab.info/boundaries/r421866
Для чого іще плодити додаткові теги чи, що ще гірше, використовувати існуючі теги інакше ніж вони зараз використовуються?
нічого поганого, давайте використовувати додаткові теги
але ж ви не довели, що без них не можна обійтися
Ще раз пишу як витягнути райони міст без додаткових тегів:
boundary=administrative
and admin_level=7
and name=‘* район’
or
boundary=administrative
and admin_level=6
and name=‘* район’
and [#додаткова перевірка на перетин з полігонами Києва і Севастополя#]
SELECT * FROM planet_osm_polygon WHERE
(admin_level = '7'
OR (admin_level = '6' AND (
ST_Within(way, (SELECT way FROM planet_osm_polygon WHERE name = 'Київ' AND admin_level = '4'))
OR
ST_Within(way, (SELECT way FROM planet_osm_polygon WHERE name = 'Севастополь' AND admin_level = '4'))
)
)
)
AND
name LIKE '% район'
Отримуємо 21 результат, хоча я нарахував 32. Різниця в тому, що admin_level плаває від 6 до 9. Тобто поки питання класифікації адмін.кордонів не вирішене, робити якісь вибірки по admin_level неправильно. Гіпотетична ситуація: Ялта, що входить до Ялтинської міськради) розрослась і там ввели 2 міських райони. Який admin_level поставлять на ці райони і як від того доведеться змінювати запит для вибірки? Або ще ситуація: Взяли і засновали нове місто і назвали його “Зелений район”. Додавати все нові і нові умови. Як на мене це неправильно.
SELECT * FROM planet_osm_polygon WHERE place='district'
простіший і логічніший запит, який не залежить від каші в адмінподілі, який, наголошую, ще нестандартизований
Є лише 3 варіанти:
Або залишити, все як є і написати довжелезний запит, який би включав усі виключення з правил, як і пропонує dudka
Або ввести додатковий тег, наприклад запропонований andygol district
то давайте виправимо теги у тих 11ти і все буде ок
давайте вирішимо питання класифікації, якраз хороша нагода
У Ялтинської міськради має бути admin_level=6, у гіпотетичних районів admin_level=7. Запит не зміниться.
У цього міста буде admin_level=6 якщо воно буде містом обласного підпорядкування, або admin_level=8, якщо не буде містом обласного підпорядкування. Запит змінювати не потрібно.
З цим не поспориш. Але треба якись такий тег, який би вказував, що це саме район міста, а не області.
Не візьмуся виправляти людей(Larry0ua,andygol), які для OSM-UA зробили більше ніж я:)
Може вони відпишуться тут самі чи згодні змінити admin_level Чернівців і Дніпропетровська, як міст обласного значення, на 6, і змінити admin_level їх районів на 7.
У самої Ялти 8. Якщо райони ділитимуть місто то їх рівень 9, але зараз в Україні таких немає. Я писав про варіант якщо райони ділитимуть міськраду(аналогічно львівському адмінподілу)
Тоді краще справді підняти обговорення класифікації admin_level - поправити існуюче не так складно. Не хочу ставити місту ту ж цифру, що обласному району… Хоча в документах в кількість районів Чернівецької області входять райони міста і два міста обласного значення (ще 9 міст районного значення, якісь сільради і т.д., але їх границі районів я навіть не берусь вгадувати, не те, що наносити).
Повертаючись до самого валідатора. Я додав можливість редагування таблиці. Даблклік по ячейці - відкриває редагування. Після змін клікаєте на кнопочку “Зберегти” і дані зберігаються на сервер OSM від імені мого користувача. Тепер можна швиденько підправити усі назви
Я хочу трохи прояснити чому саме я використовував admin_level=7 для позначення меж Дніпропетровська, 8 — для районів міста. На той час коли виникла потреба в позначенні меж Дніпропетровська майже всі міста, що мали позначені межі, мали admin_level=8. А так як Дніпропетровськ все ж таки обласний центр, то в класифікації він повинен займати більш високий щабель, а його райони повинні бути на одну ступінь нижчими. Десь так.
Змінити значення теґів то зовсім не проблема. Краще все ж таки узгодити застосування admin_level для позначення адміністративного устрою України. Тож краще продовжити його обговорення у відповідній гілці.
Якщо в мене буде час, я спробую зробити пропозицію в вікі, так само як я це робив для затвердження «Класифікації доріг».
Сортування за прізвищем (Стовпець “Основа”, аби простіше було помітити розбіжності в назвах вулиць Шевченка і Тараса Шевченка, які по суті є однією вулицею)
Стопець wiki (Зараз дані беруться з тегу wikipedia, хоча логічгіше було б використовувати синтакис wikipedia:uk=заголовок сторінки. Та й цей тег бажано вішати на відношення, а не на окремі сегменти. Хто що думає?)
Збереження змін через OSM API (Даблклік по ячейці. Які будуть пропозиції щодо логінування юзера? Зараз зміни відправляються під моїм логіном)
Також є ідея щодо прикручування перекладу і транслітерування uk->ru і uk->en по натиску якоїсь кнопки чи комбінації клавіш. Чи є сенс це робити?
І що хотів би зауважити, що можна приховувати стовпці, у випадку коли вони всі не поміщаються на екран.
Слабо уявляю собі такий механізм. Як варіант легше повішати два input-поля login/password, що мабуть і зроблю. Але для випадкових добровольців - це мабуть надто складно буде