Ну добре, добре, я також схильний вважати, що ці дані можна брати в осм, але давайте хоча б ставити цим лініям source=*, наприклад source=cadastre чи source=kadastr чи source=держкадастр. Як краще?
Якщо хтось скаже, що це було незаконно з нашого боку копіювати ці дані, то відкотимо на попередній стан.
Але хотілося б почути думки людей хоча б трохи близьких до держ-структур: Землемер, Lindroid.
_sev, може Спаэро+ щось підкаже?
Питання таке: чи дозволяється комерційне використання цих даних?
Кому цікаво почитайте дискусію в російській гілці щодо російського кадастру: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=234272#p234272
Як я писав вище, дані можна витягнути не тільки в графічному виді, а й у векторному форматі: є 4 окремі шари(layers) - області, райони + міста обл.значення, кадастрові квартали, ділянки.
Перші два шари невеликі за об’ємом і нормально відображаються в JOSM’і, лінії кордонів районів областей можна буде копіюванням перенести в наші boundary-зв’язки. Лінії кордонів областей у нас досить точні, я б їх не чіпав.
Кадастрові квартали в JOSM’і не відкриються, їх дуже багато. Але, якщо буде натхнення, я напишу якись валідатор на базі PostgreSQL-db, який по КОАТУУ порівнюватиме наші дані з кадастровими кварталами. Схоже, що кадастрові квартали точніші за дані в шарах районів.
Земельні ділянки для нас не цікаві.
мабуть варто нагадати, що при перемальовці кордонів потрібно скачувати всі дані в місцях розривів та з’єднань ліній - інакше будуть проблеми з кордонами інших областей та районів
Хлопці, щось я не розумію. Чомусь зелені лінії подекуди не співпадають з червоними. От, наприклад, точка N50,0933421 E35,9252 у якому районі знаходиться? Якщо прокрутити масштаб карти “до зелених ліній” та клацнути у тій точці, то карта скаже “Дергачівський район”. Але якщо змінити масштаб “до червоних ліній”, то видно, що ця точка потрапила у Золочівський район.
Ну так ці дані – не панацея. Я би більше схилявся до того, що дані на меншому масштабі більш точніші, тобто, треба район виправляти саме за зеленою лінією.
Желающие могут отписаться там. Ну и я буду информировать о новостях.
Если решим оформить запросом в Держкомзем, попробую помочь сделать от депутата ВР.
По идее так и должно быть. Это базовый слой для определения кадастровых номеров земельных участков. Должен быть топологически корректным, не содержать разрывов и пересечений.
Слои границ областей и районов вероятнее всего подверглись генерализации.
Может попробуем поставить точку в вопросе Національна класифікація “admin_level”?
С данными “Публічної кадастрової карти України” у нас есть все данные на территорию Украины.
Думаю, краще викласти їх окремим шаром у вигляді .osm-файлу. Потім вручну підтягнути існуючі межі. Інакше потім не розберемося.
До речі, в мене чомусь перестав працювати в ДЖОСМі кадастровий фон
Ця кадастрова мапа - це якась халтура. Межі сільрад і міст вказані від фонаря і з генпланами ні разу не співпадають. Райони компактної забудови також вказані вельми приблизно і часто неправильно. Таке враження, що обводили по знімкам гугла. Природні обєкти (ліси, річки, озера) на знімках підозріло співпадають 1:1 з їх “кордонами”. Тому вважаю недоцільним використовувати цю лажу і тим більше обводити піксель в піксель. Єдине для чого воно годиться - уточнити райони областей, аби кордони не проходили через НП.