TomTom's MapRoulette projects - miejsca do naprawy/zmapowania

A co się działo z MR?

Po prostu ciężko się go obsługuje, nie jest to wygodne narzędzie, ale nie ma lepszego.

Jeśli piszesz o targach i daszkach […]

Narzędzie działa poprawnie, ale na targu nagle okazuje się że jest 50 budynków do narysowania i trwa to długo :smiley:

Hej, mamy kolejne wyzwanie:
MapRoulette,
uwzględniając uwagi społeczności - przygotowane jest inaczej niż poprzednie. Porównalismy mapę TT i OSM, tym razem, staraliśmy się wykluczać najniższe klasy dróg, są to nadal drogi lokalne (inne już w OSM są), mogą się zdarzać podjazdy ale powinny mieć wartość dla kurierów, logistyki itd. To na razie jest Toruń, testowo. Możemy zrobić taki challenge dla całej Polski od razu - odchudzimy go jeszcze bardziej zawężajać do wyższych klas, bo myślę w kraju mamy większe szanse na znalezienie takich braków, niż w pojedyńczym regionie. Dajcie znać proszę, jeśli macie jakieś uwagi.

1 Like

A czy moglibyśmy wybrać jeden wątek i się go trzymać, zamiast podbijać dwa wątki tą samą treścią?

Bardzo wątpię, żeby przeczytanie tego samego dwukrotnie lepiej zachęciło do wzięcia udziału w wyzwaniu. Mnie osobiście raczej zniechęca,

1 Like

Mi obojętne, ale rzeczywiście lepiej prowadzić tylko 1 wątek :slight_smile:. A co do zadań to widać poprawę.

Cześć, wracam po wakacjach i dziękuję za informacje! Poszukam jeszcze podobnych zadan w innych miejsach.

Cześć, ja wpisuję informacje w różne miejsca, bo nie jestem pewna ile osób czyta które wątki i nie chciałabym żeby ktos ze społeczności poczuł się nie poinformowany/ pominięty itd. Kilka osób powiedziało mi że Discord i tak jest najlepszym miejscem, co robię, za to tutaj jesteśmy od zawsze. Ustalaliśmy to z przedstawicielem społeczności już dawno. Wrzucam to na 3 wątek czasem i z tego zrezygnuję, chyba że masz na myśli ten kanał też?Pozdrawiam

Każdemu wyskakują wątki, w których są nowe wiadomości, więc możesz spokojnie założyć, że ktokolwiek interesuje się tematem, zobaczy trzy kopie wiadomości i tylko go to wk…nerwuje :slight_smile: a w konsekwencji być może zniechęci.

1 Like

Mnie aż tak mocno to nie dotyka

Ok, słuchajcie, na pewno będę pisać na Discord, czy kontynuować tutaj - zobaczymy. Jakieś dodatkowe wątki porzucam w takim razie - dostałam ich trochę bo niektórzy lubią się dzielić informacją, myślę że znajdziemy złoty środek. Dobrego dnia!

Spoko, dzięki za chęci!

Tam gdzie są różni odbiorcy (e.g. tu i na discordzie (…facebooku, telegramie…)) jest jakiś sens powielać treści. Kilka wątków na forum - nie ma sensu, i tak wszystko przeczytają ci sami ludzie :slight_smile:

2 Likes

Cześć, biorąc powyższe pod uwagę, ogłaszam kolejne wyzwanie - napisałam na Discord, dla użytkowników forum tylko tutaj: MapRoulette. Wyzwanie związane z drogami, podobne do poprzedniego, ale uzwględnia inne miasto - Poznań i miasto sąsiedujące ale już mniejsze - Swarzędz, możemy próbować innego podejścia obszarowego - grupować zadania w wyzwaniach. Dla całego kraju, to sporo, ale już grupując miejscowości i drogi, da nam to mniej wyzwań i powiadomień. Kiedyś spróbowaliśmy obszaru województwa, ale ilość zadań jest na to za duża. Jutro spóbuję mapowania, zobaczmy jak to wygląda. Pozdrawiam!

1 Like

Cześć, wrzuciłam na Discord, wrzucam tutaj na wszelki wypadek:
Zaczęliśmy rozwijać kontrolę jakości i są dwa wyzwania: Za dużo punktów MapRoulette ale też niedokładne skrzyżowania: MapRoulette. Chodzi przede wszystkim o drogi i tym razem o poprawki a nie dodawanie niewielkiej wartości. Będę wdzięczna jeśli zerkniecie i dacie znać co myślicie. Opis jest dłuższy bo mogą mapować mniej doświadczeni, ale samo mapowanie powinno być proste i przynieść korzyść. Póki co jest to sprawdzenie jednorazowe, ale może powinniśmy mieć taką kontrolę z jakąś regularnością?Może też zaczynająć od punktu, dojdziemy do kolejnych problemów i potrzeb jakościowych w OSM. Zaczęcam do zajrzenia, dobrego weekendu. Pozdrawiam!