@Math1985: De Blokker in Workum is ook een bouwmarkt Bandstra. Ze zitten in hetzelfde pand op hetzelfde huisnummer, hebben elk een eigen “voordeur” maar je kan binnendoor doorlopen, dus naast de theepotten staan ineens accuschroefboren.
Ze waren niet getagd, ik heb ze nu maar elk afzonderlijk getagd met hun eigen entree=winkel=adresnode op de rand van het gebouw. (Volgens de website is Blokker huisnummer 20 en de bouwmarkt huisnummer 20-24). De action ertegenover staat op shop=department_store
Overigens heeft shop=houseware in zowel JOSM als mapnik nog geen icoon.
Ik heb de volgende mechanical edit uitgevoerd, de winkels Xenos, Blokker en Marskramer zijn nu allemaal getagd als shop=houseware.
Ik neem aan dat speelgoed-Blokkers wel getagd zullen zijn als shop=toys, en zoals ik al zei zijn er daar verder geen van. Ik ga er dus vanuit dat we verder geen speelgoed-Blokkers in de database hebben. Bij toekomstige Blokkers wel even goed op letten.
En ook deze (voorlopig laatste) standaardisering van winkelnamen is nu uitgevoerd! De canonieke namen zijn nu Bakker Bart, Dirk van den Broek, Pearle, Albert Heijn to go, Prénatal en Perry.
Ik wil nu verder gaan met het vaststellen met het shop-type voor alle Nederlandse winkelsketens, en een mechanische edit uitvoeren op afwijkende waarden. Hier volgt het volgende setje winkels dat ik zou willen wijzigen:
Shoeby: 29x shop=clothes, 9x shop=shoes. Voorstel: shop=clothes (de winkels getagd als shoes zijn waarschijnlijk te wijten aan verwarring veroorzaakt door de naam).
Zeeman: 122x shop=clothes, 6x shop=textile, 5x shop=convenience. Voorstel: shop=clothes (de tag shop=textile wordt internationaal nauwelijks gebruikt en voor zo ver ik weet niet ondersteund door data consumers).
Kwantum: 17x shop=furniture, 9x shop=doityourself, 5x shop=interior_decoration. Voorstel: shop=furniture (ik zou Kwantum een meubelzaak noemen, de decoratie-artikelen zijn accessoires bij de meubels).
Manfield: 24x shop=shoes, 7x shop=clothes. Voorstel: shop=shoes (ze verkopen ook kleren maar schoenen zijn echt hun core-business).
Scapino: 26x shop=shoes, 19x shop=clothes. Voorstel: shop=shoes (ook in dit geval zijn schoenen volgens mij de core business).
Albert Heijn to go: 20x shop=supermarket, 18x shop=convenience. Voorstel: shop=convenience (afwijkend van huidige tagging, maar als er één winkel in Nederland een convenience shop is is Albert Heijn to go het wel).
Klopt, is een beetje een lastig geval. Op sommige winkels staat op de geval ‘AH to go’, op andere ‘Albert Heijn to go’. Volgens mij wordt ‘Albert Heijn to go’ voor de nieuwere winkels gebruikt. Misschien zitten ze in een overgangsfase? Verder is er ook nog de OSM-regel om afkortingen voluit te schrijven. Ik heb er voor gekozen om de naam op de nieuwe gevels te gebruiken, maar ik wil best weer een wijziging naar ‘AH to go’ doorvoeren als dat de voorkeur heeft. We kunnen ook nog een paar maanden wachten om te zien of er meer consistentie in de naam komt die AH gebruikt.
Ik heb een link bovenaan die pagina toegevoegd naar https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Shop_tagging_in_The_Netherlands (ik moet die pagina binnenkort weer eens bijwerken). Die pagina is descriptief in plaats van prescriptief, maar misschien is dat nog wel beter. Qua onderhoudbaarheid lijkt het me beter de informatie niet op twee verschillende plekken op de wiki te hebben dus linken leek me beter dan het lijstje op de pagina die jij noemde op te nemen.
Volgende vraag: ik zie een aantal winkels onder de naam “tedi”, die getagd zijn als department_store. Ik ken deze hele keten niet, wat zijn dit voor winkels? Is het echt een warenhuis, of eerder zoiets als Action of Big Bazar?