A czemu by miało?
W rozporządzeniu o stanie wyjątkowym był taki przepis, który budził jakieś moje wątpliwości:
W znowelizowanej ustawie o ochronie granicy chyba nic takiego już nie ma, nie zgłębiałem tematu, ale “na oko” wydaje się że nie ma problemu.
Co słychać w temacie?
Stworzono jeden obszar z border_zone?
Ustalono nazwę?
Poprawiono addr:* na ref:* lub usunięto obręby?
del
Ok, wziąłem się za to dzisiaj.
Jak widzicie są luki, istniejące granice były wyznaczane po miejscowościach, ale niektóre nazwy nie zgadzają się z wymienionymi granicami - nie mamy wszystkich granic w OSM.
Ja nie dam rady tego dokończyć, nie wiem skąd wziąć brakujące granice. Tutaj rozporządzenie z listą obrębów. Dodatkowe problemy jakie napotkałem:
W okolicach Hajnówki mogłem ustawić zły przebieg. Długo nad tym myślałem i podparłem się danymi @pancernik
https://www.openstreetmap.org/relation/6786148 - to jest Zagacie czy Zahacie?
https://nominatim.openstreetmap.org/ui/search.html?q=MISZKIeNIKI%2C+powiat+sok%C3%B3lski - to są Miszkieniki czy Miszkiniki?
Zahacie; Miszkiniki
Uzupełniłem luki w przebiegu. Czy jest w całości poprawnie - nie wiem.
Edit:
Osmand będzie wyświetlać border_zone: https://github.com/osmandapp/OsmAnd/issues/13412
To nowa propozycja, niedawno głosowana. Może nie ma jeszcze dobrze zlinkowanej dokumentacji.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/boundary=border_zone
Chyba można powoli przymierzać się do oznaczania construction
Dodałem. Jest jakaś fotka znaku? Warto dorzucić na wiki.
Tylko taką znalazłem, nie wiem czy nie za słaba
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wymiana_tablic_informacyjnych_w_strefie_nadgranicznej_(Babia_G%C3%B3ra).jpg
Proponuję sensownie skadrować i wrzucić - po pierwsze te ilustracje są niewielkie i tak, a jak będzie lepsze, to się podmieni.
Uprzejmie proszę o usunięcie relacji obszarów - rozporządzenie wygasło 30. czerwca.
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000488/O/D20220488.pdf
Dziękuję i pozdrawiam,
Grzegorz
Już dawno usunąłem ten obszar.