Jako wnuk i syn geodety poznałem słowo poligon znacznie wcześniej, niż zrozumiałem jego znaczenie militarne. Długie lata nie wiedziałem również, że jest to kalka językowa.
W geodezji ten wielokąt można nazwać np. ciąg poligonowy zamknięty dwustronnie nawiązany. Może stąd moje żargonowe słownictwo. Ale nic, przyznaję, że język polski jest fajny i wielobok również. Pozdrawiam. Miłego mapowania.
Wielobok też jest ok - mam na myśli polskie wiki OSM, gdzie używamy właśnie słów wielokąt/wielobok, ale nie poligon.
Użycie tego słowa w geodezji wyraźnie nie przebiło się do normalnego języka, zapewne z powodu łatwej pomyłki z innym poligonem
W budowie jest wiadukt po którym będą biegły tory tramwajowe - czy równocześnie z budową wiaduktu dodajemy railway=construction, czy czekamy aż wybudują wiadukt i dopiero zaczną kłaść szyny? https://www.openstreetmap.org/changeset/97464660
Czy korytarze ekologiczne zaznaczone na mapce w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wojkowice to dobre źródło na dodanie leisure=nature_reserve? leisure=nature_reserve wg wiki to obszar chroniony mający duże znaczenie dla przyrody, flory, fauny oraz obiektów geologicznych lub o innym szczególnym znaczeniu, który jest zarezerwowany i zarządzany na rzecz ochrony i zapewnienie szczególnych możliwości dla studiów lub badań
Ani korytarz ekologiczny nie jest formą ochrony przyrody, która nakładałaby jakiekolwiek rygory, ani studium ma moc wiążącą dla przeciętnego człowieka, ani w końcu żadnego śladu po tych korytarzach w terenie zapewne nie ma. Więc nie.
Ja się zastanawiam nad stosowaniem dla tego typu obiektów tagu “street_furniture”, bo “amenity” to zbyt ogólna kategoria, ciężka do zdefiniowania przez to, jak różne rzeczy obejmuje. Nie wiem tylko jak nazwać ten konkretny rodzaj, może “cap_collector”?
Wg mnie km2bp znakomicie zmapowal takie pojemniki. Dodatkowe tagowanie skomplikowałoby zapanowanie nad danymi na mapie. Jakby nie było są to przecież śmietniki na nakrętki a ich charytatywny charakter niewiele zmienia.
bridge=viaduct
construction=tram
electrified=contact_line
frequency=0
gauge=1435
layer=1
note=Budowa TAT na Nowy Dwór
oneway=yes
railway=construction
voltage=600
Hej, pamiętam, że była kiedyś o tym dyskusja, ale nie pamiętam na czym ostatecznie stanęło. W jaki sposób rozrysowujemy ronda turbinowe? Czy mamy rozrysować te pasy, które są oddzielone tymi małymi karbkami? Pytam, bo nawigacje nie do końca sobie z nimi radzą, np. tutaj pokazują, żeby brać drugi zjazd z ronda, a to ewidentnie jest trzeci zjazd, a tutaj pierwszy zjazd, choć ewidentnie jest to drugi zjazd. Pamiętam też kiedyś jak się szlajałem w okolicach Rzeszowa i nawigacja, której używałem (Magic Earth) w ogóle nie czaiła numeracji zjazdów na tych dwóch rondach, co było nieco irytujące. I w sumie nie wiem jak to poprawić. Zmieniłem kiedyś na rondach w Rzeszowie roundabout na circular, ale nie bardzo pomogło.