Pytania początkujących

Gdzie się proponuje zmiany w działaniu openstreetmap.org? Na githubie gdzieś?

Do repozytorium openstreetmap-website na Githubie.

To jest punkt używany przez renderingi m.i. OsmAnd ich używa, aby na mapie pokazać nazwę. Dlaczego nie relacje? Ponieważ przy relacjach np. nazwa “Hiszpania” wylądowała by gdzieś w oceanie ze względu na wyspy.
Za to błędem jest, że ten węzeł nie jest admin_center dla relacji, a zamiast tego są miasta.

Tak dywagując, Mapbox wylicza etykiety na podstawie bieguna niedostępności.
https://www.mapbox.com/blog/polygon-center/

To nie powinien być ten węzeł w relacji w jakiejś specjalnej roli? Np. role=label?

Bo wg wiki zwykle admin_centre oznacza się rzeczywiste centrum administracyjne - miejscowość będącą siedzibą władz.

Dodałem w tym miejscu punkt z role=label w relacji województwa, możesz sprawdzić, czy np osmand poprawnie wyrenderuje nazwę?

Kolejne pytanie.
Po wejściu w edycję tej okolicy można zobaczyć, że strumień z południa jest dociagnięty do brzegu Narwi. Nie powinien być dociągnięty do linii głównego nurtu?

EDIT: O, a tutaj jest w ogóle dociągnięte byle gdzie, byle między brzegi Narwi.

Przywróciłem punkt, usunąłem z niego tag wikipedia=*, dodałem do relacji z rolą label i wywaliłem swój punkt z rolą label.

On się renderuje, bo ma place=state.
I to nie jest prawidłowa wartość dla województwa.

Cześć

Od niedzieli (02.04) w Łodzi weszła w życie nowa siatka komunikacyjna. Prawie wszystkie linie transportu publicznego zmieniły trasę, więc ogólnie jest co robić (dlatego chciałbym się przyłączyć do jej mapowania w weekend po rozwianiu tej kwestii). Reforma przyniosła za sobą również nowe przystanki i zmiany nazw tych obecnych.

Powoli nowa siatka połączeń zaczyna być widoczna dzięki użytkownikowi Ventlan (i chwała mu za to), który ją nanosi na OSM.

I tutaj moje pytanie, jak wygląda sprawa z “highway=bus_stop”. W Łodzi od kilku dni są one przenoszone na jezdnię z dodatkowym tagiem "public_transport=stop_position (odkąd pamiętam to były one w miejscu słupka przystankowego, sam tak nanosiłem).

Pytanie brzmi jak jest poprawnie; na Wiki wyczytałem, że żadna forma nie jest błędna, jednak wypada to jakoś ujednolicić chociażby w jednym mieście.

Zdaję sobie z tego sprawę, ale wolałem przywrócić czym prędzej stan poprzedni, skoro w dyskusji przy changesecie wyszło:

…i na tym budować.

Myślę, że teraz jest dobry moment, żeby przedyskutować, jak to zrobić, żeby nie tagować pod render i jednocześnie żeby OsmAnd nie ucierpiał.

Witam
Mam 3 krótkie pytania, które na pewno już się tu pojawiały

Czy można sprawdzić kto dany punkt zamieścił ewentualnie edytował na mapie?
Czy w ogóle ktoś kontroluje to co jest nanoszone na mapy?
Czy ewentualne zgłaszanie błędów przez początkujących użytkowników o naniesionych na mapy błędach ma sens jeśli chodzi o błędy zapewne zdecydowanie bardziej zaawansowanych mapowiczów.
Czy w ogóle jest sens przerysowywania wszystkiego co znajduje się na zewnętrznych mapach/podkładach bez wcześniejszej weryfikacji tego w terenie?
Pozdrawiam

To jest najlepsze rozwiązanie, bo można się zorientować w którą stronę jeżdżą pojazdy zatrzymujące się na przystanku.

W obu kwestiach masz rację.

Można, na końcu danych obiektu masz “Zobacz historię”, gdzie widać kto co zrobił.

My wszyscy. Ja, Ty…

Jest błąd, to trzeba go jakoś poprawić. Samemu, albo nanieść uwagę z opisem co i jak.

A, to już jest czwarte pytanie :smiley:
Nie tylko nie ma sensu, ale grozi problemami prawnymi, w zależności od licencji.

Dziękuję za odpowiedź,
Co do 4 pytania to nie liczyłem na odpowiedź :wink:
Jednak to chyba właśnie ono jest największym problemem w tworzonych przez Was mapach.
Niestety.
Dziękuję bardzo za odpowiedź

To zależy o czym mówimy, bo drogi często są poprawiane na bieżąco przez zespół Yanosika. Rzadko się zdarza, żeby drogi były z powrotem przywracane do nieaktualnego podkładu.
A podkładów z których możemy mapować jest trochę, chociażby Bing, Mapbox Satellite i ortofoto Geoportalu,

Teoretycznie tak, ale jest to proste tylko w typowych przypadkach. OSM nie gwarantuje ciągłości historii obiektu, również za jego kształt widoczny na mapie wcale nie musi odpowiadać osoba widniejąca jako ostatni edytujący.

Większości zmian nikt nie kontroluje i bywa, że upływają lata nim ktoś zauważy jakieś bzdurne edycje.

Bardziej zaawansowani użytkownicy potrafią się wykazać zadziwiająca nieznajomości zasad OSM i treści wiki.
Należy im zwracać uwagę w dyskusji pod zestawem zmian. Większość odpowiada, niestety znacznie mniej poprawia po sobie.

Są różni maperzy. Niektórym chodzi o to, by zapełnić puste miejsce na mapie i aktualność informacji nie ma dla nich znaczenia.
Na drugim biegunie są ci, którzy mapują tylko to, co widzieli.

OSM cierpi na małą liczbę aktywnych maperów. Gdyby w każdej gminie było 2 aktywnych, za 2 lata nie byłoby co mapować. :slight_smile:
Edit. Wzięlibyśmy się za 3d i obszary dróg.

Jeśli boisz się o swoje edycje, wybierz sobie coś, czego nie widać na głównej mapie osm tylko na jakiejś wizualizacji, np swojej. Wtedy jest najmniejsza szansa, że wandale ci coś popsują.

Jest sobie ścieżynka na ugorze. Wąska. Jeden koniec wychodzi na ulicę, ale trzeba się przecisnąć między dwoma ogrodzeniami (narożnikami), jest tam może z pół metra szerokości, z normalnym rowerem się nie przeciśnie.
Jak byście takie coś oznaczyli?

Nie ma wątpliwości. Ścieżki ozanaczmy highway=path

Informacje i odpowiedź dostałem - dziękuję.
Nie chciałem uściślać dokładnie o co mi chodzi, by czegoś nie sugerować.
Teraz muszę uściślić, nie chodzi o przebiegi dróg ścieżek bo to się zmienia zwłaszcza te polne.
Przyglądałem się ostatnio terenom Roztocza w połączeniu z mapą pobraną z http://www.gmaptool.eu/pl/content/locus-polska-osm
Porównałem to co jest widoczne tutaj. Niestety chwilami elementy takie jak np niektóre wykopy pobierania piasku, są oznaczone jako ruiny, bunkry itp. Niestety w takiej formie też są oznaczone wykopy po polowych umocnieniach, niezrealizowanych obiektach. Czyli tak naprawdę wszystko co jest widoczne na lidarze jest przerysowywane a niewiele ma to wspólnego z elementami historycznymi i obecnie spotykanymi w terenie.