Przydałby się taki rendering bo to co jest w JOSM widzą niestety tylko edytujący.
Propozycje są już sprzed 3 lat, ale na tym póki co stoi:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Street_area
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/area:highway
Dokładnie o to chodzi.
Rysowanie dróg w postaci linii to czasy końca XX wieku. Jeżeli OSM ma być produktem atrakcyjnym dla ludności to czas przejść na “obszary kierunkowe”. Bardzo istotną rzeczą jest wizualizacja. Jeżeli ktoś widzi coś mało atrakcyjnego (i nieco trącającego myszką), to zaczyna szukać czegoś innego. A konkurencja jest szeroka.
OSM to świetny produkt. Ale te drogi-linie stanowią opakowanie produktu, które przypomiana starą gazetę.
CZAS NA ZMIANY!
CZAS NA ZMIANY!
Pracujemy nad tym. Tak wiec mapuj po prostu obszary asfaltu wzorujac sie na przykladze ze Szczecina. Predzej czy pózniej pojawi sie to na mapie. Obiecuje.
Kiedyś (mając do dyspozycji szczegółowe dane z UM Rzeszów) testowałem jakby to wyglądało. Było fajnie dopóki nie zmienili highway=service + area=yes na szary kolor.
Było fajnie dopóki nie zmienili highway=service + area=yes na szary kolor.
Dokładniej to nie tylko highway=service, ale każdy highway. Co wygląda teraz idiotycznie przy np. highway=platform.
Bardzo prosze óbcie wiecej takich przykladów ale na tym samym terenie tak zeby mozna to bylo komus pokazac.
Nie tylko jeden budynke, tylko jakis obszar…
Latwiej wtedy od razu wytlumaczyc idee.
Oczywiscie ze to prawidlowa droga rozwoju.
Ciekawe kiedy Google wprowadzi cos takiego samego pokazujac to jaka wlasna innowacje
Może zacznijmy myślec nad małym proposalem? W sumie to jest potrzebne dla całej społeczności.
Mam pytanie, gdzie należy umieścić nazwę fabryki. Teren na którym jest fabryka jest otoczony ogrodzeniem, więc je mapuję (barrier = fence). Z tym ogrodzeniem pokrywa się obszar przemysłowy (landuse = industrial). Czy nazwę fabryki podaję dla tego obszaru? Czy też dla budynków, które się na nim znajdują?
Nazwę dać do obszaru. Moją wątpliwość budzi to ogrodzenie, bo chyba mają tam jakieś bramy i furty?
Oczywiście. Barmy, szlabany, furtki i dziury w płocie też będą.
Mam pytanie, czy każdy budynek przy drodze (np. ulica Warszawska) powinien mieć takie znaczniki jak: adres, miasto, województwo, państwo?
I jak otagować urząd gminy i starostwo powiatowe, bo w amenity nie znalazłem.
I jak otagować urząd gminy i starostwo powiatowe, bo w amenity nie znalazłem.
Ja zrobiłem np. tak:
Myślę, że nie ma potrzeby rozróżniać siedziby władzy samorządowej w zależności od typu gminy (miejska, miejsko-wiejska, wiejska). Co do starostwa, miałem dylemat i posłużyłem się może deko za ogólnym tagiem.
Mam pytanie, czy każdy budynek przy drodze (np. ulica Warszawska) powinien mieć takie znaczniki jak: adres, miasto, województwo, państwo?
Podawanie państwa i województwa w każdym adresie nie ma specjalnego sensu.
Witam, zaczynam zabawę z OSM i chciałem dodać do mapy nowe punkty w postaci tablic informacyjnych, problem w tym że nie wiem gdzie wpisać współrzędne gps tych tablic przy dodawaniu nowego punktu.
Którego edytora używasz? iD czy JOSM? w JOSM bierzesz “Dodaj węzeł” z menu narzędzia (Shift+D), działa przy włączonym trybie eksperta
Witam. Mam wielką prośbę. Czy mógłby ktoś zrobić import numerów budynków dla wsi Radwanice i Psary koło Wrocławia? Proszę o odpowiedź.
Używam edytora iD
Witam. Mam wielką prośbę. Czy mógłby ktoś zrobić import numerów budynków dla wsi Radwanice i Psary koło Wrocławia? Proszę o odpowiedź.
Chętniej realizowałbym Twoje prośby, gdybyś przed wystosowaniem takowej sprawdził kilka rzeczy i napisał:
- w jakiej gminie leży dana miejscowość (+województwo i powiat)
- w czym dana gmina prowadzi ewidencję - czy jest to iMPA (punktyadresowe.pl) czy gugikowe EMUiA
Pisałem o tym tutaj: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=399663#p399663
To są czynności, które może zrobić każdy, nie potrzeba do tego wiedzy technicznej.