co do ^^ 40 a po chwili 50 km/h. Na zjeździe w tym miejscu jest 40 km/h, kiedy trafiasz na prostą stoi tam tablica z nazwa miejscowości + obszar zabudowany czyli prędkość na tym odcinku to 50 km/h + 60 km/h pomiedy 23 a 5 rano
co do wjazdu - masz tam teren zabudowany kawałek, po tem tablica z końcem miejscowości i terenu zabudowanego - tam zaczyna obowiązywac prędkość poza obszarem zabudowanym ale kilkanaście/dziesiąt metrów dalej postawiono znak 40 km/h z tego takie ograniczenia. dlatego tak to tam wygląda. prędkość obowiązuje od znaku do znaku. Wiem mozna by było pominąc tę 90 km/h - obszar niezabudowany ale - skoro tak jest w realu to chyba jest poprawnie.
nie wiem czy pomoże oby. Oby też ktoś mądrzejszy ode mnie to sprawdził
Wycofane szkody (usuwanie highway=pedestrian - dodanie place=square błędne nie jest), zostawiłem komentarz, place=square pozostawione na obszarach z nazwami. Dzięki za zauważenie.
To nie adrianis usuwa highway=pedestrian oraz highway=footway z obszarów, ale edytor iD. Dzieje się tak po wybraniu presetu “Plac publiczny” (place=square).
Czy ktoś może przejrzeć edycje tego autora? https://www.openstreetmap.org/user/Arkadiusz%20Głowacki/history
Ostatnia zmiana z tego co widzę to próba wyrysowania budynków do przesuniętego podkładu Binga, i oznaczenie tych budynków jako area=yes. Podejrzewam że reszta wygląda podobnie. Może warto mu wyjaśnić co i jak - ale ja nie mam w tej chwili na to czasu ani siły.
To, czego się u nas czepia ten walidator najbardziej, to że są po dwa (lub więcej) punkty zatrzymywania na każdej stacji. Moim zdaniem należy poprawić walidator, bo to, że stacja ma jedną nazwę wcale nie znaczy że ma tylko jeden kierunek.
Jest jakiś sposób, aby w JOSM włączyć jako jedną z warstw w podkładach wybrane granice i na ich podstawie odrysować granice np: parafii, diecezji, gmin, powiatów albo skontrolować przebieg granic(takich miejsc jest trochę)?