Prośby o zmapowanie/poprawę

Krzysztof Kryś: https://www.openstreetmap.org/changeset/50371974

Nie usunęłam tego proposed otwierając obwodnicę zakładając, że są to przyszłe plany węzła. Ale nie sądziłam, że ktoś to otworzy bez sprawdzenia chociażby zdjęć, jeżeli nie z autopsji czy śladów :frowning:
Cy może ktoś wycofać tą edycję?

No ale co wtedy z turn:lanes i lanes? W sumie ze środkowego pasa możemy zjechać na ten do lewo skrętu jak i prawo skrętu ale z tych obu wymienionych nie możemy wjechać na środkowy :(; co lepsze ani z lewego ani z prawego nie mozna jechać prosto :open_mouth: - tu nie wiem na ile aktualne jest oznakowanie poziome i pionowe:

A może pomoże także direction=Szczyrk itd? w Magic Earth są komunikaty trzymaj się tablicu z kierunkiem Szczyrk(czy jakoś tak) o ile takie dane sa zapisane w tagach.

Też rozdzielić.

EDIT:
A Google też źle prowadzi.

Rozdzielić, tak jak koledzy napisali. Mamy tutaj obszar a:h emergency który coraz częściej traktujemy jako physical divider.

Dlaczego rozdzielić? Przecież stracimy dość istotną informację.

Chyba musimy to sobie narysować i omówić alternatywy. :wink:

Od razu co mi przychodzi do głowy to ten tag (oraz jego występowanie z taginfo):
22 283 change:lanes:forward
21 503 change:lanes:backward

Źródło: https://taginfo.openstreetmap.org/search?q=lanes%3A

Pomysł rozdzielenia dróg pachnie mnie tu “mapowaniem pod nawigację” :stuck_out_tongue: A co do samego wytyczenia tras przez projektanta i oznakowania drogi to ta wizja jest bardzo niestandardowa. Tu powstaje pytanie jak przygotowywać specyfikacje czegokolwiek by przewidzieć podobne pomysły

Myślę, że podstawowe pytanie brzmi tutaj: czy istnieje możliwość otagowania możliwości zmiany pasów tylko w jedną strine? I.e. że można ze środkowego na zewnętrzne, ale nie odwrotnie? Bo jeśli istnieje, to właśnie jej powinniśmy użyć. change:lines: wygląda więc na dokładnie to, czego nam potrzeba.

A czy nawigacja jest na tyle mądra, że jak wjadę na ten odcinek z lewej/prawej strony to będzie wiedziała że jestem od razu na lewym/prawym pasie?

@rmikke czyli coś takiego?

O ile rozumiem wiki, to te wartości odnoszą się do pasów. nie do granic między nimi. Zresztą, w przykładach jest dokładnie nasz przypadek, otagowany change:lanes=no|yes|no. Bo z lewego pasa nie można zmieniać wcale, z prawego też nie, a ze środkowego można w obie strony.

coś takiego?

@rmikke - no własnie nie wiedziałem jak to przypiąć. Bo spotkałem sią tam własnie z poleceniami:
not_left|not_right
not_left|yes|yes

@rmikke
d3mol3k dobrze zrobił tyle, że to szczególny przypadek. :slight_smile: Bo przecież nie da się z lewego pasa skręcić w lewo więc not_right zadziała identycznie. Zaś pominięte yes na środkowym to prawdopodobnie wartość domyślna. Ale no|yes|no wygląda bardziej zrozumiale.

Gorąca prośba do wszystkich.
Proszono mnie aby wprowadzić jakieś możliwości/ułatwienia przy mapowaniu, aby za każdym razem, w sposób łatwy, mapowicze dodawali “wheelchair”
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:wheelchair

Wydaje mi się, że to powinno być MUST przy wytyczaniu ścieżek dla pieszych/rowerowych, oraz w obrysach budynków publicznych i większych firm.
Również w projekcie “a:h” powinno być to uwidocznione.

A jak? Pomyśl, daj sugestię…

Podoba mnie się takie proste podejście. Do tego zawiera pełną informację.

Jest zgłoszone do StreetComplete i podobno już dodane, ale jeszcze nie widzę tego w najnowszej wersji aplikacji.

Jakby ktoś był ciekaw, to Krzysztof Kryś nadal jest aktywny. Teraz skupia się na zmianie wszystkich highway=residential na living_street i usuwaniu torów kolejowych, których nie potrafi dojrzeć na ortofotomapie.