Tak z własnego podwórka… wprowadzając zmiany w tagach w wulkanach dolnośląskich oznaczałem tylko pozostałości kominów wulkanicznych (nek) które otagowałem jako wulkan. Wulkany Dolnego Śląska to pozostałości trzeciorzędowych wulkanów tarczowych - które z natury rzeczy rzadko mają jeden dominujący stożek -to raczej “wał” wulkaniczny rozciągający się na duże odległości np:pasmo Krobica-Proszowa gdzie całe pasmo to praktycznie jeden stożek wulkanu. Stąd pytanie do Pana Mateusza - czy szczyt wulkanu a pasmo powulkaniczne powino być inaczej tagowane ?
W czasie edycji natrafiłem na odcinek ulicy Towarowej z tagiem cycleway=track dublującym równoległe highway=cycleway. Z ciekawości odpaliłem overpassa https://overpass-turbo.eu/s/12kj i okazuje się, że takich dróg jest dość dużo. Zdarzają się też inne podejrzane odcinki.
Miasto nie moje i nie chcę się za to zabierać samemu na podstawie tylko przestarzałej ortofoto, więc zostawiam komuś z okolicy.
Wroclaw - biblioteki
Godziny otwarcia bibliotek miejskich we Wroclawiu → https://biblioteka.wroc.pl/zasady-funkcjonowania-bibliotek/
Czy daloby sie to jakims automatem zrobic? bo przegladanie wszystkich filii i sprawdzanie, czy dane sa aktualne, to sporo czasu moze zajac. Moze jest sposob na wylistowanie wszystkich bibliotek?
Jeśli godziny zmieniły się na jakiś czas to ja takich rzeczy tymczasowych nie mapuję. Tak samo nie oznaczam pubów jako zamknięte - ludzie wiedzą, że są zamknięte.
Oczywiście jeśli chcesz to możesz zmienić na obecne godziny otwarcia… ale potem przywróć jak wrócą standardowe godziny.
Poza tym jest jeszcze dodatkowy tag na “tymczasowe” godziny otwarcia.
Z tym tymczasowym, to jak sie czyta, to moze to jeszcze ze 2-3 lata potrwac, wiec dobrze by bylo to jakos zaznaczzyc. A jak sie nazywa ten tag na tymczasowe godziny otwarcia?
Ja jedynie znalazlem opening_hours:covid19. Ciekawe tylko, czy to jest w jakikolwiek sposob pokazywane na mapach. Raczej watpie, bo developerom raczej sie nie chce takich tymczasowych rzeczy implementowac.
Ulica Łąkowa w Pogwizdowie Nowym od 1.01.2021 została włączona w granice Rzeszowa. Trzeba by ją przeadresować. Dostałam zgłoszenie “50.087001, 21.974314 Łąkowa 87 zmiana adresu przyłączenie wioski do miasta” Problem w tym, że nie widzę danych, żeby to zaimportować.
Plik ze strony https://integracja.gugik.gov.pl, mimo, że ma datę 12.01.2021 tych zmian jeszcze nie uwzglednia. Gdzie można jeszcze szukać?
Niestety miasto Rzeszów nie zasiliło jeszcze PRG nową adresacją po poszerzeniu swoich granic.
Zaktualizowałem na razie to co jest dostępne w PRG (21 punktów).
Pozostaje czekać na zasilenie nowymi danymi (podobnie zresztą było w przypadku Matysówki, tam też trwało to około 2-3 miesiące po zmianie granic miasta).
Wczoraj adamsc pokasował, jak się okazuje, wiele takich przypadków, a dziś użytkownik Awizonosz z powrotem pododawał to oznaczenie nieraz na tych samych odcinkach. Nie wiem, o co i jak pyta StreetComplete, bo nie korzystam, ale coś jest zdecydowanie nie tak. To są edycje od sasa do lasa, niemal na pewno nie dokonane w terenie i IMHO niedobrze, że StreetComplete do czegoś takiego zachęca. Jeśli mapować z fotela, to wypada chociaż zdjęcia lotnicze mieć przed sobą.
Te tagi są potrzebne, by StreetComplete nie zadawał ponownie pytań. Dlatego ich kasowanie nie ma zbytniego sensu, bo za jakiś czas się znowu pojawią.
O ich dodawaniu przez ten program była kiedyś dyskusja na Tagging, ale nie pamiętam, czym się zakończyła.
StreetComplete do tego nie zachęca. Wręcz przeciwnie.
Aczkolwiek ta edycja nie wyglądała jakoś podejrzanie.
Pozwala to na odróżnienie “nie ma tu drogi dla rowerów i zostało to sprawdzone” od “nie wiadomo czy jest tu droga dla rowerów albo ktoś to sprawdził i stwierdził że jej nie ma”
Kasowanie cycleway=no / cycleway:right=no wydaje mi się być błędem.
StreetComplete pyta o infrastrukturę rowerową.
Pytanie jest też likwidowane np. przez
access=private
access=no
bicycle=no
bicycle = use_sidepath
bicycle:backward= use_sidepath
bicycle:forward = use_sidepath
sidewalk = separate
cycleway=separate
cycleway:right / cycleway:left /cycleway:both (poza przypadkami gdy to nie było dawno sprawdzane)
pobliskie równoległe highway=footway/cycleway (nie zawsze zadziała)
Czy ktoś biegły w temacie adresów wie co TU się wydarzyło? Jest jakieś zatrzęsienie brakujących punktów adresowych, tak jakby dodano nowe nie usuwając starych.
Czy ktoś ma kontakt z tamtejszym PODGIKiem?
cycleway:left=no - no cycleway on the left side of the highway=* (default, please, do not add it to every highway=* without cycleway but only in situation where it is needed to emphasis the missing cycleway).
Cycleway separate nie był dotychczas w okolicach Warszawy w ogóle używany, ale jeżeli ma to zapobiec dublom z StreetComplete to nie mam nic przeciwko.