Proszę o aktualizację numerów we wsi Żmigródek,gmina Żmigród,powiat trzebnicki w związku z wprowadzeniem ulic i zmianą numeracji.
Nowa numeracja budynków dostępna na <http://polska.e-mapa.net>
Resztę sprawdzę dziś wieczorem. W Wieprzu (wsi) była sprawa taka, że parę starych adresów nie miało nowych odpowiedników, dlatego nie kasowałem na pałę. Ot, typowy bajzel w EMUiA.
a ja miałbym prośbę o import do OSM numeracji dla Oleśnicy (Województwo świętokrzyskie, powiat staszowski). Niestety, cała ta miejscowość w zakresie numeracji jest “goła”, a dzisiaj zająłem się jej edycją (chodniki, POI itd. itp.)
Cześć! Dodałem numerki, ale uwaga - dużo dodanych adresów w Oleśnicy nie posiada w źródle tagu określającego ulicę (addr:street). Za chwilę te adresy pojawią się “na mrówkach” http://v3.mrowka.org/adresy/#15/50.4524/21.0705 i fajnie byłoby, gdybyś je uzupełnił - zakładam, że jesteś z tamtych okolic, więc dysponujesz najlepszą wiedzą w tym temacie.
Hej! Ślicznie dziękuję za pomoc i ten import. W Oleśnicy byłem w ostatni poniedziałek (rodzina mojej Żony mieszka w tych okolicach), do teściowej jeżdżę sukcesywnie co jakiś czas. I stąd zainteresowanie stanem omapowania tej części Polski - i wykrycie braku numeracji, zaznaczonych dróg pieszych, POI-ów itd.
We współpracy z Żoną poprawię co się da z danych importowych, problemowe miejsca poprawię z użyciem StreetComplete podczas najbliższej wycieczki w te tereny. Łatwiej uzupełnić i poprawić zastane, niż rzeźbić coś w próżni, gdy wiele danych da się zawczasu zautomatyzowanie pozyskać.
Pozdrowienia serdeczne!
W ogóle działa? Albo jeżeli zmienił adres, to na jaki? Każda gmina w Polsce jest zobowiązana do prowadzenia systemu EMUiA. Jeżeli Krakowa nie ma w EMUiA v2 to zgaduję, że nie korzystają z aplikacji GUGiK.
W ostateczności, można pociągnąć dane z PRG. Tylko obawiam się o aktualność.
Powinien działać, ale nie działa. Ogólnie ten serwis ma sporo problemów, ale całkowitego padnięcia jeszcze nie widziałem. Mam nadzieję że to tymczasowe.
Niestety, ale nie odważę się na pożenienie danych z EMUiA z danymi OSM. Za dużo jest rozbieżności, niejasności itp.
Jeśli ktoś chciałby miejscami uzupełnić adresację, przygotowałem plik z wszystkimi adresami. Można sobie otworzyć w JOSM (np. za pomocą Ctrl+L) i kopiować adresy między warstwami tam, gdzie ich brakuje.
Plik z adresacją Krakowa: http://osmapa.pl/1261011.osm.zip