Als de huidige rendering niet in de smaak valt, dan kan je een verzoek tot aanpassing indienen
Ik vind het erg goed dat deze paaltjes met hun nummers zijn ingevoerd (dank daarvoor!).
Had gewild dat ze al in OSM stonden toen paar jaar geleden mijn gewonde fietsmaatje door de reddingsbrigade moest worden opgehaald, had de communicatie makkelijker gemaakt…
Vind het ook erg goed dat ze in OSM onlosmakelijk verbonden zijn met de routes. Dat is niet alleen heel praktisch, maar het zijn immers geen paaltjes die zomaar “toevallig” langs de route staan, maar de route wordt bepaald door deze (+ de ongenummerde) paaltjes; zonder paaltje geen route en zonder route heeft dit paaltje minder betekenis.
De nummers op de paaltjes worden voor veel meer doeleinden gebruikt dan alleen voor hulpdiensten, ze worden (ik denk veel vaker) gebruikt voor communicatie tussen fietsers om aan te geven waar ze zijn / waren / elkaar ontmoeten en door de routebeheerders om aan gebruikers aan te geven op welk stuk van de route een omleiding of obstakel etc is (of waar spullen gevonden zijn). En omdat ze opeenvolgend genummerd zijn helpt het ook in de oriëntatie in hoever je al in zo’n slingerronde bent.
Ik ben daarom persoonlijk voor een neutrale term die wel aangeeft dat het paaltje aan deze MTB-route is gerelateerd (en niet bijvoorbeeld aan een wandelroute die er ook vlak naast loopt).
De huidige situatie lijkt me op zich ok, de rendering verdient wel aandacht…
Dat lijkt mij persoonlijk een uitstekend voorstel
Ik zou de nodes op de wegen , gelet op het bovenstaande, persoonlijk taggen als
lcn_ref=*
expected_lcn_route_relations=2
(en 3 op paaltjes waar twee routes splitsen)
Knooppunten met slechts 2 aantakkende wegen komen ook in “echte” knooppuntnetten voor.
Dit is een randgeval, maar door dit steeds expliciet aan te geven kunnen datagebruikers die zich meer richten op splitsingen van routes alle nodes met expected_lcn_route_relations=2 negeren
Als je zou moeten kiezen, dan vind ik persoonlijk deze paaltjes eerder een element van de lcn-route dan een highway=emergency_access_point.
Het is een routepaaltje waar in dit geval weliswaar 112 op staat, maar ook zonder die tekst zou het dezelfde functie hebben en zou de meldkamer net zo goed een overzicht van deze paaltjes hebben. Kort gezegd: een routepaaltje dat daarnaast ook functioneert als een emergency_access_point. Het nummer van een ANWB-paddestoel zou dezelfde functie kunnen vervullen.
De voorbeelden op https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Demergency_access_point laten toch vooral “dedicated” emergency_access_points zien, en dat zijn deze paaltjes niet.
PS
Nog genoeg te mappen, zag gister bij wandeling in Den Treek toevallig dat de bordjes van de wandelroutes ook genummerd zijn (maar dan onopvallend aan de achterkant…)
https://www.mapillary.com/map/im/Ki2zWCxO2CxnbH4UvjTzSM