osmapa.pl

Font to Ubuntu Bold - http://font.ubuntu.com/

Bardzo mi brakuje wyświetlania podziałki/skali. Na mapie turystycznej ten element wydaje się być szczególnie istotny.

A żeby (ew.) chęci zamienić w konkrety to konkretnie co trzeba zrobić (adresy, kontakty, itd…)?

To już jest zrobione w wersji beta: http://osmapa.pl/beta/
Yarl deklaruje, że poprawi ostatnie błędy i dzisiaj ją upubliczni.

Wygląda super zwłaszcza nazwy naszych miejscowości po rusku :-).
Ale pinezki trochę mało intuicyjne są - chwilę zajmuje dojście do tego, że “zapisz” nie do końca robi to na co wygląda
i żeby pinezki zapisać to trzeba wejść w link i sobie skopiować.
Tak czy inaczej jestem ZA dodawaniem wszelkich opcji które pozwalają zdefiniować dokładnie stan początkowy mapy w odnośniku.
Pinezki by się przydały również na stronie mobilnej (m.trail.pl) - tam jest za mało miejsca na gui więc link mógłby być generowany z “dużej” wersji.

mam pytanie,

czemu render na polskiej mapie, w przypadku zagranicznych mejscowości, itp renderuje “name” zamiast “name:pl”? Skoro to jest polska mapa, to fajnie by było, aby zobaczyć “Lwów”, “Wiedeń”, itp :slight_smile:

Jesli dojdzie do zmiany licencji to moze przy reimporcie wykorzystamy name:pl zamiast name. Dotychczas zalozenie bylo takie, ze mapa jest dla wszystkich i moze uda sie umiescic jako warstwe na osm.org jesli sprzet okaze sie wystarczajaco szybki zeby pociagnac cala planete.

Ja mam wrażenie, że już teraz ledwo daje radę…

Tak, przy aktualnej konfiguracji na pewno nie dalby rady pociagnac calej planety. Teraz zdaje sie ma wszystkie kontynenty oprocz Ameryki Pn + te elementy z Ameryki ktore byl edytowane od importu (z pol roku temu).

Przy reimporcie moze uda sie zupgrade’owac pare rzeczy i bedzie troszke szybciej.

A może chociaż dodatkowa warstwa z etykietami name:pl dla place=*, do nałożenia na wszelkie renderingi?

Sezon za pasem, chciałem dodać trochę schronisk młodzieżowych ale… osmapa nie renderuje tagu tourism=hostel :-(.

Właśnie też mi to podpadło. Wypadałoby to po prawić, bo w ten sposób wiele bankomatów się nie znajdzie, a przecież osmapa.pl domyślnie sugeruje właśnie poszukać bankomat…

A propos bankomatów, to w Starogardzie były chyba jakieś importy i albo cały Starogard jest zdrowo poprzesuwany (w dużej mierze jest rysowany z binga bez kalibracji, ale to nie aż takie różnice), albo dane importowane były niedokładne.

Ciekawa rzecz - na Chrome osmapa.pl wygląda masakrycznie - kafelki (na każdym poziomie zooma) są rozmyte i pixelowate - jak mocno skompresowane pliki JPG (wiem, że serwer używa PNG). Za to na Firefox wygląda normalnie.

Ustaw powiększenie strony na 100% (Ustawienia > Powiększenie)

W ustawieniach było 100%, ale pomogło crtl + scroll myszką. Dzięki za radę :slight_smile:

Chwilowo serwer osm.trail.pl nie działa, a co za tym idzie nie są dostępne kafelki OSM-Topo. Centuria.pl pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Czyżby miało to powiązanie z wielką awarią w serwerowni firmy Beyond? Jeżeli cokolwiek trzymaliście (pośrednio lub nie) korzystając z infrastruktury wirtualizacyjnej e24cloud to radzę szukać w szufladzie backupów bo im poleciały macierze dyskowe, a sami nie robili kopii zapasowych :slight_smile:

Nie zauwazylem tych postow i napisalem w innym watku :stuck_out_tongue:

Kiedy można spodziewac się aktualizacji osmapy? Szczególnie zależy mi na szlakach, a te nie były już dość dawno aktualizowane.

Tu jest pewien problem… aktualizacja osmapy jest na razie zatrzymana ze względu na czystkę. Niektóre podmioty korzystają z tych kafelków (np. trail.pl, który jest sponsorem serwera) i nie chcemy generować kafelków z białymi plamami powstałymi po czystce. Myślę, że gdy trochę wróci wszystko do normy, to aktualizacje ruszą.