Wizualizacja “Granice i obszary administracyjne” przestała się aktualizować.
Widać to na przykładzie gminy Pieszyce gdzie 5.9.2016 dokonałem zmian i nadal jest po staremu.
Nie możemy się doprosić informacji na temat stanu osmapy.
Pewne wizualizacje aktualizowały się w trybie miesięcznym zamiast codziennym, i trwało to kilka miesięcy.
Następnie była awaria serwera i z pewnym opóźnieniem pewne wizualizacje udało się odświeżyć choć też w trybie miesięcznym.
Teraz zdaje się większość nie chodzi.
Jakieś prace zapewne trwają, bo na zmianę są: albo brak wizualizacji, albo są w oparciu o stare dane.
Jak wcześniej pisałem lepiej wizualizować stare dane niż wyłączyć wizualizacje. Przydałoby się tylko aby datownik wizualizacji nie mylił i stawał na dacie starych danych.
Przydałaby się jakaś informacja czy są szanse aby jakaś wizualizacja się podniosła z kolan, bo trudno sobie zaplanować dziedzinę i rytm pracy.Skoro trwa to już kilka miesięcy to rozumiem że łatwo nie nie będzie ale choćby szczątkowa informacja zmniejszyłaby frustrację, że mapowanie posuwa się wolniej niż kiedyś, bo brak narzędzi i dopingu.
Pojawiły się (jak czytam z daty na ekranie - 2016-09-23 08:00) odświeżone dane maxspeed niestety są one widoczne tylko na zoom 10 powyżej nie są wyświetlane
Pokazałem kolegom serwisik do zaznaczania miejsca spotkania i od razu wyszedł zonk. Umieszczona tam wyszukiwarka nie umie znaleźć adresu “Warszawa, Aleje Jerozolimskie 249b” - zamiast budynku proponuje kilka przypadkowych kawałków Alej… A budynek na mapie jest i adres ma.
Bez Warszawy, na “Aleje Jerozolimskie 249b” też proponuje kilka przypadkowych odcinków Alej w Warszawie.
EDIT: Żeby było śmieszniej, na “Auto Wimar” też proponuje dwie inne lokalizacje, a tej nie. Chociaż punkt w tym miejscu istnieje i nazywa się “Auto Wimar Centrum”… Wyszukiwanie na “Auto Wimar Centrum” już znajduje właściwy punkt, ale nie mogę iść do ludzi i mówić im jakie to świetne, jeśli to wymaga tajemnej wiedzy jak kto wpisał nazwę.
W takim razie: czy istnieje jakaś intuicyjna i sprawna wyszukiwarka, do której można się podłączyć?
Taki Yanosik zwraca właściwy adres (na siódmej pozycji, ale przynajmniej jest).
Ja wiem, że można przy odrobinie uporu sobie poradzić, ale żeby pokazywać zabawkę ludziom potrzebujemy wyszukiwarki, która nie wymaga uporu. Teoretycznie nie wydaje się to trudniejsze, niż to, co Nominatim już robi, można wyłapać wszystko, co w zapytaniu wygląda na numer domu (choćby wszystko, co zaczyna się od cyfry) i zadać kilka zapytań:
takie, jakie wyszukiwarka normalnie zadaje
jedno lub kilka zapytań, gdzie wszystko, co może być numerem budynku próbujemy spasować z addr:housenumber, a resztę z ulicą i ewentualnie miastem
Następnie zapytania, które nic nie zwrócą olać, a wyniki pozostałych uporządkować z umiarkowanym sprytem - im mniej wyników zwróciło zapytanie, tym wyżej te wyniki lądują.
Should do the trick…