osmapa.pl/osm24

Da radę dorobić :slight_smile:

Changelog:
-Nowa kategoria “Money” z bankami i bankomatami. Zwracam uwagę też na tag atm=yes
http://osm24.eu/index.php#!14/51.1074/17.0325/type=money/mon=place_all/office=office_all/craft=craft_all/store=store_all/

-Część sugestii tomith czyli zmiana nazwy oraz otwieranie w osm.org (najważniejsze jeszcze czeka)
-Stacje benzynowe
-Troszkę poprawek dla googla aby lepiej indeksował
-Sporo nowych ikonek

Pracuję nad nową funkcjonalnością i przyda mi się Wasza pomoc. Ogólnie chodzi o to, że chce zrobić wysuwany panel z listą obecnie widocznych POI z możliwością wyszukiwania i posortowania po nazwie lub po odległości. Myślę, że powinny się na liście znaleźć również najważniejsze informacje,

Na razie wygląda to tak:
http://osm24.eu/testing/index.php#!14/51.0857/17.0402/
Panel można wysunąć klikając w ikonkę obok nazwy strony.
Na razie używam snap.js ponieważ nadaje się na mobilne ale muszę poprawić aby po kilknięciu na PC nie chował się kawałek strony z mapą.

Co o tym myślicie?

Myślę, że panel powinien usuwać obiekty niewidoczne na mapie. Klikanie na obiekt w panelu powinno przybliżyć i wycentrować mapę na tym obiekcie, lub go podświetlić.

Z innych rzeczy które by się przydały, to jakieś inne podkłady oprócz Mapnika (np. Mapbox Streets ładnie się prezentuje, fajny też jest OpenMapSurfer).

BTW, co to za edycja? :stuck_out_tongue: http://www.openstreetmap.org/user/gdzie_bl_ee/history

na razie wyświetlam wszystkie załadowane, ale potem będzie filtrowanie po wyświetlanym obszarze.
Taki mam plan. Po najechaniu podświetlić, a po kliknięciu odpalić popup.

Eksperymentalna :slight_smile:

Zapowiada się ciekawie. Dało by się do tego dorobić eksport do formatu, który łatwo byłoby wyświetlić w taki sposób (być może dodatkowo z adresami pod nazwą):
http://prac.im.pwr.wroc.pl/~polowcz/test/xxmmll/sklepy.xml
Nie będę ukrywał, że używam tego do “eliminacji niebieskich dymków” w mojej okolicy, ale na razie mam z przygotowaniem półautomatycznie takiego formularza więcej roboty, niż przy ręcznym przepisaniu nazw obiektów ze strony osm24.eu…

  1. Pytanie - Comments powinny wyświetlać się tylko dla obiektu, dla którego zostały dodane? Jest tak tylko dla tych obiektów, które już mają jakiś (choć jeden) komentarz. Dla (wszystkich?) pozostałych wyświetlają się pewne dwa komentarze (wszystkie, które już są w bazie?).
  1. jeśli wystarczy Ci CSV to nie powinno być problemu
  2. Szczerze mówiąc już siedziałem nad tym i nie wiem jak zrobić aby nie wyświetlał wszystkich. Spróbuje jeszcze popróbować.

PS. Obecnie na mobilnych po kliknieciu na POI zamiast popupu wyświetlam okienko. Kto uważa, że powinno być tak samo na PC?

  1. jak najbardziej wystarczy - chodzi o możliwość łatwego wydrukowania tabelki do uzupełniania, a csv nadaje się do tego doskonale.
  2. nie mam pojęcia jak to jest zrobione, ale jedyne co przychodzi mi do głowy (co może prowadzić do tego typu problemu), to specjalne traktowanie wartości pustych (NULL).

PS) Może być okienko. Jedno i drugie trzeba zamykać potem, a okienko przynajmniej nie wylezie poza (widoczny) ekran ;).

Jest tabelka (name,opening_hours,) ze wszystkimi na razie. Na samym dole jest przycisk z ikonką eksportu. Potem gdy dodam filtrowanie w tej liście to eksport też będzie lepszy.

Zamiast przecinka poproszę jednak coś innego, tabulator powinien być OK (przecinek jest używany również w opening hours, tak samo jak średnik). Jakby były jeszcze nazwa ulicy i numer (bez miejscowości i takich tam, to z filtrowaniem będzie idealnie - ulica i nr ze względu na obiekty “unnamed”, których zawsze jednak trochę będzie…

Edit: Mam wrażenie, że filtrowanie po bieżącym widoku mapy już działa… :slight_smile:

Zmieniłem na taby :slight_smile:

Adresy na wsi nie wyświetlają się do końca, sam numer bez addr:place. :stuck_out_tongue:

Jeśli będę się nudzić to poprawię, ale motywację mam raczej niewielką ponieważ osm24.eu ma około 30 użytkowników dziennie, a więc mało kto zmianę zobaczy :wink:
Zachęcam do dodania jako issue na github.

Latem to ludzie szukają pól namiotowych, kempingów, plaż i tym podobnych :slight_smile:
A turystyki u ciebie niet :frowning:

Tourism, historic i troche innych pojawią się zaniedługo. Problem w tym, że nie mam pomysłu na podzielenie tego w odpowiedni sposób.

Ja bym nie bawił się w atrakcje turystyczne typu historia.
Czytam dużo for turystycznych- mały odsetek ludzi szuka na nich takich rzeczy.
Ludzie szukają miejsc gdzie tanio “zacumować”, czy jest tani market niedaleko i ewentualnie jakaś rozrywka dla dzieci.

W sumie szkoda, że nie mamy na mapie kategorii cena, np. za schronisko , hotel itd. Skoro ludzie uzupełniają ceny np. na stacji benzyowej.

Może: fee=PLN100/day;PLN120/day;PLN150/day
i dla sklepów cost=affordable

Hmm, to mały proposal może i głosujemy :slight_smile:

Nie wiem czy nad tym zapanujemy. Ceny zależą od liczby osób w pokoju lub od standardu. Wydaje mi się, że robienie cennika z OSM nie jest dobrym pomysłem.
Pewnie lepiej uzupełniać contact:foursquare / contact:tripadvisor itp. o takie linki
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g274812-d2082637-Reviews-PURO_Hotel-Wroclaw_Lower_Silesia_Province_Southern_Poland.html