OpenStreetMap w turystyce - turystyka dla OpenStreetMap

Byłem właśnie w tamtym tygodniu w okolicy i łaziłem wieloma runtrackami czy singleTrackami rowerowymi.
Jako że jestem słaby w te klocki całe swoje piesze wędrówki łącznie coś koło 65 km także lasami Nowe Mesto - Pobiedna pilnowałem przy pomocy naszej openstreetmap.org i lokalizacją. Część tych runtrack’ów jak widać na zdjęciu jest też szlakami pieszymi (mini znak C-16)

Brakuje mi warstwy ze szlakami ale tych muszę szukać sobie na innych portalach - choć z miłą chęcią chciałbym u nas zobaczyć kolejną warstwę turystyczną (tak jak jest rowerowa czy komunikacja).
Dobrze też że znalazłem takowe mapki w bezpłatnym informatorze Świeradów Zdrój:

A mapka by wojtas82 (spójrz w moją sygnaturkę) nie podpasuje? Wbrew oisowi w sygnaturce zawiera szlaki piesze.

O dzięki - choć jak widzę to szlaki piesze kończą się na granicy z Czechami dlatego wolałbym takową warstwę szlaków na openstreetmap.org (może było by widac więcej poza granicami naszego kraju - ale jest to dość fajna sprawa.
Ma kilka braków jak widzę ale spróbuję część uzupełnić o spotkane szlaki oznakowane w okolicy Pobiednej (nie ma czerwonego; brakuje szlaku koło wieży Mon Plaisir (zielony) - tę nazwę dodałem w short:name bo nie było jej a jest używana w tym gazetowym przewodniku).

Sprawdzałeś szlaki na mapy.cz? Ja korzystam z nich w Izerach i Sudetach, dane są z OSM uzupełnione o “mnóstwo” danych turystycznych

Który sposób oznaczenia singieltracków jest właściwy? Ten po lewej (Gozdno1) czy ten po prawej (Pod Grzybkami).
Tak jak po prawej zrobione sa single w rejonie Świeradowa i na tym bazowałem ale ktoś poprawił Gozdno 1 i Gozdno 2 i teraz nie wiem która metoda jest prawidłowa.
https://www.openstreetmap.org/#map=16/51.0355/15.9081