Zoals bekend heb ik al op verschillende manieren de traffic_sign key toegepast. Dat is voor mij geen reden om niet ook de gebruikelijke (bv access) tags toe te passen. Echter, het staat een mapper vrij te mappen wat ie wil hoewel het wel verstandig is dat te doen met instemming van de community. Als er iemand is die alle verkeersborden als losse punt naast de weg wil taggen en verder niets dan is daar volgens mij niet veel mis mee maar ik zal wel proberen de implicaties ook te taggen.
Als ik de traffic_sign Wiki lees zijn er vele mogelijkheden en persoonlijk ben ik nog een beetje zoekende wat we het best kunnen doen. Ook ik neig er naar om deze op de weg te plaatsten zodat er iets aan te geven is over de geldigheidsrichting maar dan is nog steeds de vraag hoe. Ik heb het idee dat we in deze NL verkeersborden wiki uit moeten breiden met per bord aan te geven of het in principe een bord is voor een punt/knoop/node of voor een way/wegvlak. Ik denk dat een aantal (nee niet alle ) C borden punten zouden moeten zijn tenzij aan beide einden van een weg zo’n C bord staat. Dan zou het denk ik ook op de weg getagd kunnen worden en ik denk dat dit wel handig is al heb je dan wel weer 2 methodes die voor het zelfde bord gebruikt kunnen worden. Dat maakt het weer wat onduidelijk. Lastig.
En dan is er verder nog de vraag of een bord en de implicatie daarvan in principe op het zelfde element (way of node) getagd moeten worden of niet. Als de meeste C borden die maar aan 1 kant van de weg staan dan getagd moeten worden op de node (of een klein stukje daar vandaan op de weg) en de implicatie met een turn restrictie dan wordt ik daar nog even niet echt blij van maar zie ook niet hoe dat beter kan.
Ook is het wel fijn als we in NL consensus krijgen over hoe we de value willen toepassen. Alle borden op een paal in 1 value en de onderborden gescheiden met een komma? Of toch iets a la de Finse methode? Ik neig naar de eerste methode.
Ook over de naamgeving van de borden moeten we een ei leggen. C1 wordt zowel als C1 als als C01 aangeduidt. Zie bv hier: . Met alleen een RVV codering komen we er niet. Een maximum snelheidsbord van 50km/h is een A1 maar dan weet je nog niet welke snelheid dat is. Dan is een A0150 een ondubbelzinnige notatie. Uiteraard kunnen we ook nog een A1[50] oid verzinnen maar daar ben ik geen voorstander van omdat dit zo te zien geen gebruikelijke notatie is in NL. Ik stel dan ook voor om de fabrieksnummer/modelnummer notatie te hanteren. Dat maakt het ook veel eenvoudiger voor de overpass queries en het mapcss voor JOSM.
Welke discussie doel je hier op?