@maraf mniej więcej tylko że już zauważ sama nazwa - Pl:Map Features jest zajefajnie przyjazna.
Nie wspomnę o czymś takim w tekście:
czy także o dużej ilości informacji w języku innym niz nasz ojczysty. Przykłady zdjęcia tez powinny być w takim wypadku z Polski a nie z Niemiec gdzie jak wiadomo przepisy są ciut mniej obszerne (czytaj bardziej proste).
Ogólnie zajrzałem na tę stronę - jest w miarę fajna ale ma masę braków, jej wstęp zniechęca do dalszego zaglądanie w odsyłacze do podstron i jest ogólnikowa.
Na koniec za dużo przeważnie jest w tekście. Spoglądam na to okiem człowieka który chce rozwijać OSM a w zasadzie jej bazę danych - popełniam błędy które są weryfikowane i poprawiane (o to się nie obrażam tylko chciałbym to mieć bardziej jasno napisane) na nich się uczę choć wolałbym ich nie robić. Czasami zadaje pytania i dziwią mnie odpowiedzi bo gdzie indziej (na mapie) widzę rzeczy sprzeczne z tym co mi w niej napisano. Niech przykładem będzie to skrzyżowanie i jego lewoskręty z ulicy Struga w Gryfińską: https://www.openstreetmap.org/#map=19/53.38477/14.64546 gdzie odbywają się one przed wyspą rozdzielającą - czerwona linia - odpowiedź nie robimy tak:
https://c2.staticflickr.com/8/7799/27055241885_5dc5de8c04_b.jpg
i drugie inne miejsce w Szczecinie gdzie jednak takie rozwiązanie się stosuje: https://www.openstreetmap.org/#map=19/53.42502/14.55117
Za dużo być może.
Strona PL:Map Features powinna się zmienić w przyjazną Polakom. Wraz ze szczegółowymi przykładami.