Mapping party Góry Stolowe/Karłów - 07.05.2011

PKP zrobiło promocę, od 1 kwietnia bilety rowery można przewozić za 1zł - http://www.przewozyregionalne.pl/aktualne-oferty,s,0,4377.html

Rozbój w biały dzień, żeby jeszcze za przewóz biletów płacić!
( musiałem :stuck_out_tongue: )

Na spotkanie w Górach Stolowych przyjedzie 2 ludzi z Komendy Glównej Zwiazku Harcerstwa Rzeczpospolitej.
Beda sie chcieli przyjrzec, jak sie zbiera slady, mapuje i troche sie od Was nauczyc co to jest OSM.
Z ogromnym zainteresowaniem spotkala sie praca Balroga; robienie zdjec z powietrza.
Chcieli by w tym pomóc.

Fajnie, wezme sprzet ze soba (mam nadzieje ze mlodsi harcerze nie poobcinaja sobie pozniej konczyn linka :))

Przy okazji na IRCu z wzglednie pozytywnym odzewem spotkala sie propozycja nastepnego Mapping Party cztery tygodnie pozniej w Koluszkach – to blizej Lodzi.

chodzi tez o to, w jaki sposób uzyskac efekt multiplikatora: zbudowac, badz nauczyc budowac takie urzadzenie, nauczyc obslugi, tak aby przynajmniej kazda choragiew miala cos takiego na stanie i mogla dzialac…

Przydal by sie tutorial

Na mapowanie przybylo razem 10 osob i mamy zebranych chyba calkiem sporo materialow, chociaz pewnie minie jeszcze troche czasu zanim powprowadzamy to do OSM.

Mam zdjecia kilku mapek zainstalowanych na stale w publicznych miejscach, z ktorych pewnie wszyscy moglibysmy skorzystac do potwierdzania wlasnych notatek, postaram sie je wrzucic na strone wiki spotkania.

Na wiekszych spotkaniach / konferencjach czesto na poczatku jest ustalany tag, ktory bedzie uzywany przez uczestnikow na twitterze itp., zeby mozna bylo latwo przegladac wszystkie komentarze na temat spotkania. Proponuje dodawac “mappingparty-stolowe2011” do tagow sladow gpx, changesetow itp.

Przy okazji chce bardzo podziękować Cezaremu za zorganizowanie całości imprezy, noclegu, wyżywienia, mimo zmieniającej się listy uczestników. Dziękuje też w imieniu dotevo i innych :slight_smile: Piękna okolica i świetna pod względem stosunku znaczenia dla użytkowników OSM i ilości braków na naszej mapie :slight_smile:

Hej,

ja także, bardzo Wam wszystkim dziękuję.

Chciałem też przeprosić, że nie mogłem bardziej się zaangażować, jak planowałem,
w Wasze działania ale musiałem zająć się rodziną, bowiem jechałem do Karłowa
prosto z wielodniowej konferencji.

Muszę przyznać, że dawno nie widziałem w jednym miejscu naraz
tylu świetnych i sympatycznych ludzi :slight_smile:

Pozdrawiam Serdecznie
Cezary